W każdym z nas drzemie pragnienie zachowania młodości na dłużej. To naturalne dążenie do tego, aby cieszyć się świeżością skóry, blaskiem i pewnością siebie niezależnie od upływających lat. Wielu z nas doświadcza dyskomfortu, kiedy zauważa pierwsze oznaki starzenia, takie jak zmarszczki czy utrata jędrności skóry. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w klinice Spectrum w Krakowie to skuteczny sposób na te problemy.

 

Współczesna medycyna estetyczna, korzystając z najnowszych osiągnięć nauki, rozwija się w zawrotnym tempie, dostarczając odpowiedzi na te wyzwania. Oferuje szereg rozwiązań, które odpowiadają na to uniwersalne pragnienie, pomagając ludziom odzyskać pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu. Jednym z najbardziej efektywnych i zaawansowanych zabiegów, który zdobył zaufanie pacjentów na całym świecie, jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Jak działa wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik ludzkiej skóry, który odgrywa kluczową rolę w zachowaniu jej nawilżenia i elastyczności. Jego właściwości wiążące wodę czynią skórę jędrną, gładką i pełną blasku. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, co prowadzi do stopniowego przerzedzenia i utraty elastyczności skóry. Efektem tych zmian są pojawiające się zmarszczki, utrata objętości i jędrności.

 

Dzięki estetyce możemy jednak przeciwdziałać tym zmianom. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym stało się jednym z najbardziej popularnych zabiegów w walce z oznakami starzenia. Poprzez precyzyjne wprowadzenie kwasu hialuronowego w określone partie twarzy, możemy nie tylko zniwelować istniejące zmarszczki, ale także zapobiec powstawaniu nowych. Co więcej, regularne zabiegi pozwalają na dłużej zachować młodzieńczy wygląd i sprężystość skóry, a także przywracają jej naturalny blask.

wypełnianie zmarszczek

Wskazania do wypełniania zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek jest popularnym zabiegiem, stosowanym głównie w odpowiedzi na oznaki starzenia się skóry, takie jak zmarszczki mimiczne, bruzdy czy utrata jędrności. Zabieg ten jest również polecany dla osób zauważających utratę objętości w twarzy, mających drobne linie spowodowane przesuszeniem skóry lub dla tych, którzy chcą zminimalizować głębokie blizny potrądzikowe. Dzięki wypełnianiu zmarszczek można poprawić kontury twarzy, nadając jej świeży i wypoczęty wygląd.

 

Typowe wskazania do wykonania wypełnianai zmarszczek to:

 
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • ubytek objętości w partiach twarzy,
 • drobne linie i bruzdy,
 • uszkodzenia skóry przez UV,
 • blizny potrądzikowe oraz inne zagłębienia w skórze,
 • korekta konturów twarzy,
 • poprawa owalu twarzy,
 • wypełnienie zmarszczek wokół ust,
 • regeneracja i nawilżenie skóry, nadanie jej zdrowego, młodzieńczego blasku.
 

Wypełnianie zmarszczek na czole

 

Nie zaleca się wypełniania zmarszczek na czole, szczególnie w okolicy lwiej zmarszczki, głównie ze względu na ryzyko powikłań i nienaturalnego wyglądu. Czoło jest bardzo eksponowaną częścią twarzy i każda zmiana w jego wyglądzie może być łatwo zauważalna. Nadmierne wypełnienie może prowadzić do utraty naturalnej mimiki twarzy, co może wyglądać sztucznie. Dodatkowo może stworzy efekt wystającego czoła jak u słynnego jelonka Bambi. Najważniejszym jednak problemem jest ryzyko zatkania lub okluzji naczyniowej. Okolica czoła, a zwłaszcza zmarszczki lwiej, jest płytko i bogato unaczyniona, w zasadzie większość powikłań w medycynie estetycznej dotyczy wypełniania tej strefy.

 

Wypełnianie zmarszczek pod oczami

 

Jest to zabieg od którego odchodzi się już na całym świecie. Wypełnianie okolicy pod oczami i doliny łez kwasem hialuronowym jest ryzykowne ze względu na kilka czynników. Po pierwsze, skóra w tej okolicy jest bardzo cienka i delikatna, co czyni ją szczególnie podatną na obrzęki, siniaki, a nawet powstawanie guzków po zabiegu czy efektu Tyndalla. Ponadto, ze względu na specyfikę anatomii twarzy i bliskość do oczu, istnieje ryzyko przypadkowego wstrzyknięcia produktu do naczyń krwionośnych, co może prowadzić do poważnych komplikacji, w tym do utraty wzroku. W niektórych krajach podanie kwasu hialuronowego w dolinę łez traktowane jest już jako błąd zabiegowy. Dodatkowo usuwanie kwasu z tej okolicy jest o wiele bardziej skomplikowane, niż na przykład rozpuszczanie ust.

 

Wypełnianie zmarszczek wokół ust

 

Bardzo popularny zabieg na tak zwane zmarszczki palacza. Zwykle wystarcza mała ilość miękkiego kwasu, aby uporać się skutecznie z nieestetycznymi liniami wokół ust. Warto dodać, że czasami samo powiększanie ust zmniejsza skutecznie widoczność zmarszczek palacza.

Efekty wypełniania zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek przynosi widoczne efekty odmładzania. Skóra staje się napięta, jędrna i bardziej elastyczna, a zmarszczki są wyraźnie zredukowane. Twarz odzyskuje młodzieńczy blask, a obszary, które utraciły objętość, takie jak policzki czy linia żuchwy, są wypełnione, nadając twarzy świeży wygląd. Kwas hialuronowy, stosowany w zabiegu, głęboko nawilża skórę, co dodatkowo wzmacnia efekt odmłodzenia. Po zabiegu twarz wygląda naturalnie i promiennie, a pacjenci czują się pewniej.

 

Najbardziej zauważalne efekty po wypełnianiu zmarszczek to:

 
 • napięta i jędrniejsza skóra,
 • znacząca redukcja lub eliminacja zmarszczek,
 • odmłodzony i promienny wygląd twarzy,
 • poprawa konturów twarzy,
 • poprawa ogólnej tekstury i kolorytu skóry
 • większa pewność siebie i zadowolenie z własnego wyglądu,
 • długotrwałe rezultaty, często utrzymujące się przez wiele miesięcy,
 • naturalny i harmonijny efekt, bez uczucia „nienaturalnego napięcia” skóry.
 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, opinie

 

Zabieg wypełniania zmarszczek i bruzd cieszy się niezwykle dużą popularnością, zainteresowaniem oraz bardzo dobrymi opiniami. Najczęściej Pacjenci chwalą szybkość uzyskania efektu, ponieważ mogą cieszyć się nim już bezpośrednio po zabiegu. Kolejne doceniane w opiniach Pacjentów zalety to szybkość zabiegu, wysokie bezpieczeństwo, przystępna cena oraz długość utrzymywania się efektów. Należy pamiętać jednak o tym, że wypełnianie zmarszczek to poniekąd ostateczność. W Klinice Medycyny Estetycznej Spectrum w Krakowie staramy się unikać nadmiernego podawania wypełniaczy, gdyż prowadzi to do nadkorekty rysów twarzy i w rezultacie daje niepożądany efekt „pillow face”. Zdecydowanie lepiej wyprowadzać naszą skórę metodami naturalnymi np. stymulatorami tkankowymi, a kwas potraktować jako ostateczność i użyć go wyłącznie w miejscach, które nie chcą już zareagować na inne metody.

 

mezoterapia igłowa Kraków

Przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek

Zabieg wypełniania zmarszczek rozpoczyna się od rozmowy ze specjalistą, który ocenia skórę i rozumie oczekiwania pacjenta. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, skóra jest czyszczona i przygotowywana do wstrzyknięć. W celu minimalizacji dyskomfortu, może być zastosowane znieczulenie miejscowe. Zabiegowiec wstrzykuje odpowiedni preparat w wyznaczone obszary twarzy, aby zredukować zmarszczki i przywrócić objętość. Po dokonaniu wstrzyknięć, obszar zabiegu jest delikatnie masowany, by produkt rozłożył się równomiernie. Po zabiegu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji i aktywności, które warto unikać przez pewien czas.

 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym cennik

 

Ceny wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym różnią się w zależności od Kliniki, doświadczenia zabiegowca oraz marki kwasu na jakim pracuje. Oczywiście zbyt tanie oferty powinny wzbudzić naszą czujność, podobnie jak zabiegowcy, którzy nie publikują efektów swojej pracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. 

Podsumowanie

Czas trwania zabiegu

60 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

3-4

Zalecenia po zabiegu wypełniania zmarszczek

Po zabiegu wypełniania zmarszczek zaleca się unikanie intensywnego wysiłku i ekspozycji na wysokie temperatury. Ważne jest, by nie wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca i stosować krem z filtrem UV. Należy unikać dotykania i masowania obszaru pozabiegowego oraz ograniczyć spożywanie aspiryny i suplementów. W przypadku nietypowych objawów, takich jak silne zaczerwienienie czy ból, warto skontaktować się ze specjalistą. Pełne efekty zabiegu są zwykle widoczne po kilku dniach.

Przeciwwskazania

 • aktywne stany zapalne skóry,
 • ciężka niewydolność wątroby i nerek,
 • czynna choroba nowotworowa,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • stany zapalne w organizmie,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • leczenie antykoagulantami,
 • skłonność do pojawiania się bliznowców,
 • przeszłe reakcje alergiczne, zwłaszcza na wcześniejsze zabiegi wypełniania,
 • aktywna opryszczka.

Sprawdź jeszcze