Zastanawiasz się, czym są stymulatory tkankowe i jakie przynoszą efekty? Jesteś we właściwym miejscu. Oto kompleksowy przegląd tej procedury zabiegowej, która rewolucjonizuje medycynę estetyczną.

 

Stymulatory tkankowe, znane również pod różnymi nazwami handlowymi w zależności od producenta i technologii, stanowią nową generację zabiegów w dziedzinie estetyki. Mają one na celu pobudzenie skóry do samoregeneracji, wykorzystując naturalne mechanizmy organizmu, by poprawić jej kondycję i wygląd.

 

Stymulatory tkankowe rewelacyjnie odmładzają skórę, napinają, przywracają utracony owal tzw. V-Shape, a przy tym nie zmieniają naszych naturalnych rysów twarzy. Sprawdzają się także idealnie jako profilaktyka anty-age, nawet u młodych osób. Dodatkowo są zabiegami niezwykle bezpiecznymi, szybkimi i praktycznie bezbolesnymi. Można je z powodzeniem traktować jako zabiegi lunchowe, i zaraz po wykonaniu stymulatora tkankowego swobodnie wrócić do pracy czy innych obowiązków.

Stymulatory tkankowe. Co to jest?

Stymulatory tkankowe to innowacyjne zabiegi, których działanie opiera się na dogłębnym zrozumieniu anatomii i fizjologii ludzkiej skóry. Kluczem do ich skuteczności jest zdolność do stymulowania komórek skóry, a przede wszystkim fibroblastów.

 

Fibroblasty, niewielkie komórki mieszczące się w tkance łącznej skóry, pełnią one ważną funkcję w utrzymaniu młodego i zdrowego wyglądu skóry. Są one głównymi „fabrykami” trzech kluczowych składników skóry: kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Kolagen jest białkiem, które zapewnia skórze jej jędrność i strukturę. Elastyna jest odpowiedzialna za elastyczność skóry, umożliwiając jej rozciąganie i powrót do pierwotnego kształtu. Kwas hialuronowy jest z kolei składnikiem skóry, który pomaga w nawilżeniu, dzięki czemu skóra wygląda na pełniejszą i młodszą.

 

Przy użyciu stymulatorów tkankowych można „obudzić” fibroblasty do ponownej pracy, aktywując znajdujące się na nich receptory CD44. Dzięki temu naturalnie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, co prowadzi do regeneracji i odmłodzenia skóry.

Stymulatory Tkankowe Kraków

Stymulatory tkankowe wskazania

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są polecane dla tych, którzy chcą przywrócić swojej skórze młodzieńczy blask, zmniejszyć oznaki starzenia oraz poprawić teksturę skóry. Pomagają one w wyrównaniu kolorytu skóry, zminimalizowaniu efektów uszkodzeń słonecznych oraz w regeneracji skóry po innych zabiegach. Dzięki nim, skóra odzyskuje swoją naturalną jędrność, elastyczność i promienny wygląd.

 

Stymulatory tkankowe sprawdzają się doskonale jako prewencja antystarzeniowa. Fantastycznie regenerują skórę po opalaniu, niwelując negatywne działanie promieniowania UV.

 

Stymulatory tkankowe – dla kogo?

 

Są to zabiegi stworzone dla osób, które chcą odmłodzić swoją skórę, działać przeciwstarzeniowo, ale przy tym, jednocześnie, zachować indywidualność i unikalność swojej urody. Stymulatory tkankowe można z powodzeniem stosować już od 24 roku życia. Im wcześniej zaczynamy tym lepiej, ponieważ nie dopuszczamy do nieodwracalnych zmian w strukturze naszej skóry. Im młodsze są nasze fibroblasty tym lepiej reagują na podanie stymulatora tkankowego.

Typowe wskazania do wykonania serii zabiegów stymulatorów tkankowych to:

 
  • zmarszczki i bruzdy,
  • utrata jędrności skóry,
  • utrata konturu twarzy,
  • blizny i przebarwienia,
  • rozszerzone pory,
  • sucha skóra,
  • proza tkanek,
  • brak nawilżenia skóry,
  • regeneracja po innych zabiegach
  • rewitalizacja skóry dekoltu, ramion, dłoni, ust.
 

Stymulatory tkankowe – ile zabiegów wykonać?

 

Stymulatory tkankowe są zabiegami które zawsze należy wykonywać w serii. Zrobienie jednego zabiegu nie ma najmniejszego sensu, będzie jedynie stratą pieniędzy. W zależności od rodzaju stymulatora oraz od kondycji skóry zaleca się różne serie zabiegowe. Zwykle dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są cztery zabiegi w równych odstępach co 2-4 tygodnie. Aby utrzymać efekty na dłużej zaleca się zabieg przypominający co 4-6 miesięcy.

Zapoznaj się z opiniami na temat stymulatorów. 

Stymulatory tkankowe efekty

Efekty po zabiegu są zauważalne już zwykle po pierwszej wizycie, natomiast dla maksymalnych rezultatów zaleca się wykonać serię zabiegową.

 

Zabieg stymulatorów tkankowych przywraca skórze sprężystość, gęstość i młodzieńczy blask, zwany efektem Glow. Zmarszczki, ubytki, bruzdy oraz drobne linie na skórze stają się mniej zauważalne, co dodaje twarzy witalności. Ponadto, skóra zyskuje głębokie nawodnienie i jednolity ton, gładką strukturę, co sprawia, że wygląda zdrowo i promiennie. Owal ulega poprawie i podciągnięciu, skóra napina się, chomiki, bruzdy i zmarszczki marionetkowe ulegają redukcji. Choć rysy twarzy nie ulegają zmianie, mamy wrażenie, że nasza twarz jest młodsza, zupełnie jakby cofnęła się w czasie.

 

Stymulatory tkankowe – kiedy widoczne będą efekty?

 

Preparat stymulujący potrzebuje czasu, aby zacząć działać. Aktywuje on receptory CD44, dzięki czemu nasze fibroblasty rozpoczynają wzmożoną produkcję kolagenu. Aby stworzyć nowy kolagen nasz organizm potrzebuje około 3-4 tygodni Świeżo po zabiegu widzimy depozyty preparatu, które jednak znikają. Na efekty przyjdzie nam poczekać około miesiąca. Część osób widzi znaczące efektu już po jednorazowym podaniu stymulatora tkankowego, inne osoby zaczynają widzieć efekty dopiero po 2-3 zabiegu. Wszystko zależy od kondycji naszej skóry oraz tempa pracy fibroblastów. 

 

Stymulatory tkankowe przed i po

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą pojawiać się także obrzęki. Czasami pojawiają się także siniaki (w klinice Spectrum pracujemy przy użyciu skanera naczyń, dzięki czemu ryzyko powstania siniaka spada o ponad 50%). Pierwsze rezultaty pojawiają do około miesiąca od zabiegu. Zobacz galerię gdzie znajdziesz efekty między innymi stymulatorów tkankowych.

Efekty stymulatorów tkankowych to:

 
  • zwiększenie jędrności skóry,
  • redukcja zmarszczek,
  • przywrócenie młodzieńczego konturu twarzy,
  • intensywne nawilżenie,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • redukcja blizn,
  • stymulacja produkcji kolagenu,
  • wzrost elastyczności skóry,
  • przeciwdziałanie starzeniu się skóry,
  • redukcja drobnych przebarwień.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu stymulatorów tkankowych skóra jest najpierw dokładnie oczyszczana i dezynfekowana. Stymulator tkankowy jest następnie aplikowany w docelowe warstwy skóry przy użyciu igieł, mikroigieł lub kaniuli, zależnie od preferencji specjalisty, rodzaju preparatu i potrzeb pacjenta. Miejsca podania preparatu określa się przy użyciu tzw. metody BAP. Po iniekcji obszar jest zwykle delikatnie masowany, aby zapewnić optymalne rozprowadzenie produktu. 

 

W ofercie naszej kliniki w Krakowie znajdą Państwo szeroki wachlarz różnych preparatów do stymulacji skóry. Odpowiedni dobór preparatu jest kluczem do sukcesu, dlatego każdy zabieg poprzedzany jest dokładną konsultacją.

 

Stymulatory tkankowe – jak często wykonywać zabieg?

 

Częstotliwość wykonywania zabiegów jest ustalana przez zabiegowca podczas pierwszej konsultacji. W większości przypadków zaleca się odstęp około 2-4 tygodnie pomiędzy zabiegami. Ważne jest, aby przestrzegać tej częstotliwości. Robienie dłuższych przerw niż zalecane doprowadza do wypadnięcia z serii i musimy rozpoczynać cały proces od początku.

 

Stymulatory tkankowe – cena

 

Cena jest różna w zależności od rodzaju preparatu. Aktualne ceny znajdą Państwo w zakładce cennik.  Zapraszamy do naszej kliniki w Krakowie. 

 

Stymulatory tkankowe – czy warto je wykonywać?

 

Zdecydowanie tak! Stymulatory to nowy nurt w dziedzinie estetyki, która odchodzi od przesadnego stosowania wypełniaczy na rzecz bardziej naturalnych rozwiązań. Pobudzanie produkcji własnego kolagenu to forma „oszukiwania natury”, która proces jego syntezy wyłącza nam już w okolicach 24 roku życia. Regularne stosowanie stymulatorów pozwoli zachować młodzieńczą skórę na długie, długie lata, bez ryzyka zmiany rysów twarzy.

Podsumowanie

Czas trwania zabiegu

60 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

3-4

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu stymulatorów tkankowych zaleca się unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem UV. Pacjentom radzi się unikać intensywnego wysiłku fizycznego i wizyt w saunie przez pierwsze 48-72 godziny. Ważne jest również nawilżanie skóry i unikanie agresywnych zabiegów na twarz, takich jak peelingi. Należy ściśle przestrzegać higieny (m.in. zmienić poszewkę na poduszkę) oraz stosować czystą pielęgnację. Unikamy także przytulania się do zwierząt, dotykania twarzy rękami oraz nakładania makijażu. W przypadku wystąpienia siniaków lub obrzęków, można stosować maść, którą otrzymują Państwo od nas w zestawie pozabiegowym.

 

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

 

Stymulatory należą do grupy najbezpieczniejszych zabiegów. Sam proces podania jest minimalnie inwazyjny, czas rekonwalescencji bardzo krótki, zabieg można traktować jako zabieg lunchowy. Ryzyko powikłań przy przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych jest minimalne. Warto dodać, że podane preparaty nie zostają w naszej skórze na stałe, mają za zadanie jedynie zapoczątkować proces produkcji kolagenu, a następnie są w 100% metabolizowane.

Przeciwwskazania

  • aktywne infekcje skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • czynna choroba nowotworowa,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenie krzepnięcia,
  • alergie na składniki preparatu,
  • zakrzepica żylna,
  • stosowanie antykoagulantów,
  • skłonność do pojawiania się bliznowców,
  • niewyregulowane choroby tarczycy,
  • niewyregulowana cukrzyca,
  • aktywna opryszczka.

Sprawdź jeszcze