Lipoliza iniekcyjna to nowoczesna procedura estetyczna, która zdobywa coraz większą popularność wśród osób pragnących usunąć lokalne złogi tłuszczu bez konieczności poddawania się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym.

 

Lipoliza jest praktycznie bezbolesna, co czyni ją atrakcyjną dla pacjentów obawiających się dyskomfortu. Bezpieczeństwo procedury zapewniają biokompatybilne roztwory, które mogą skutecznie usuwać komórki tłuszczowe, nie uszkadzając innych tkanek. Kosztowo jest o wiele bardziej dostępna niż klasyczna liposukcja, dodatkowo nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Jest to idealne rozwiązanie dla osób pragnących poprawić kontur ciała lub twarzy bez znaczących ingerencji chirurgicznych.

Co to jest? Na czym polega zabieg lipolizy?

 

Procedura przeprowadzana jest z zastosowaniem specjalnych roztworów. Są one odpowiednio dobrane, aby selektywnie działać na komórki tłuszczowe, nie naruszając przy tym innych struktur tkanek. Dobór substancji aktywnej jest niezwykle istotny, ponieważ niektóre z nich mogą działać wspaniale u danej osoby, a inne mogą nie przynosić żadnego skutku. W Klinice Medycyny Estetycznej Spectrum w Krakowie oferujemy wiele różnych preparatów do modelowania sylwetki i dobieramy je indywidualnie.

 

Wykorzystywane preparaty zawierają zwykle np: fosfatydylocholine, deoksycholat, L-karnityne lub krzemionkę organiczną. ich podanie powoduje rozpuszczenie trójglicerydów w komórkach tłuszczowych, co skutkuje apoptozą (śmiercią) komórki. Najlepsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej uzyskuje się u osób, które nie mogą pozbyć się miejscowych złogów tłuszczu, pomimo stosowanej diety oraz aktywności fizycznej.

 
Lipoliza iniekcyjna Kraków

Wskazania

Wskazania obejmują głównie sytuacje związane z miejscowymi nagromadzeniami tłuszczu, które są oporne na tradycyjne metody redukcji, takie jak dieta czy ćwiczenia. Nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak podbródek czy brzuch to często kwestie genetyczne, przez co nawet intensywna aktywność fizyczna bywa niewystarczająca.

 

Do typowych obszarów należą: brzuch, boczki, ramiona, plecy oraz twarz. Zabieg jest także efektywny w redukcji tłuszczu w okolicach kolan oraz w walce z „bryczesami”. Dodatkowo, iniekcja lipolityczna jest polecana osobom po gwałtownej utracie wagi, które mają trudności z pozbyciem się lokalnych depozytów tłuszczu.

 

Należy pamiętać, że lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjne modelowanie sylwetki, nie jest formą odchudzania, a jedynie rzeźbienia ciała. Przy dużej otyłości nie przyniesie rezultatów. Jeśli rozważasz ten zabieg zapraszamy do SPECTRUM w Krakowie, nasi zabiegowcy posiadają ogromne doświadczenie oraz pracują na najlepszych i najskuteczniejszych preparatach do lipolizy dostępnych na rynku.

 

Typowe obszary zabiegowe:

 
 • podbródek
 • „druga broda”
 • policzki
 • zgrubienia w okolicy bruzd nosowo-wargowych
 • fałdy tłuszczu na brzuchu
 • boczki
 • bryczesy
 • tłuszcz na pośladkach
 • kolana
 • wałeczki pod pachami
 • tłuszcz na karku
 • nogi
 • pupa.
 

Ile zabiegów lipolizy iniekcyjnej należy wykonać?

 

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są serie zabiegowe. W przypadku twarzy zwykle zaleca się 4 powtórzenia, na ciele wymagane jest ich więcej, z reguły najlepsze efekty uzyskujemy po 5-8 wizytach. Aczkolwiek finalna ilość jest kwestią niezwykle indywidualną i zależną od mnóstwa czynników.

 

Lipoliza iniekcyjna podbródka

 

Podbródek to obszar twarzy, który najczęściej poddawany jest zabiegowi. Tkanka w tym rejonie może gromadzić się z przyczyn genetycznych, z powodu wahań wagi, może jej przybywać wraz z wiekiem. Występowanie podwójnego podbródka jest źródłem wielu kompleksów. Dobra informacja jest taka, że to dość wdzięczny obszar do pracy i efekty zauważane są stosunkowo szybko. Zwykle zaleca się wykonanie około 4 zabiegów w serii, natomiast przy większej ilości tkanki tłuszczowej ilość powtórzeń może być zwiększana.

 

Lipoliza iniekcyjna podbródka, opinie.

 

Zabieg cieszy się bardzo dobrymi opiniami i wysoką skutecznością. Czasami jednak można usłyszeć słowa, że nie działa. Z czego to wynika? Najczęściej powodem jest nieprzeprowadzenie pełnej serii, a jedynie 1-2 podań. Innym powodem jest także kiepski dobór substancji. Dostępne na rynku ampułki różnią się miedzy sobą dość mocno składami. Dlatego warto, aby gabinet do którego wybieramy się na zabieg dysponował przynajmniej kilkoma, dzięki czemu zabiegowiec będzie w stanie skutecznie dobrać skład do naszych indywidualnych potrzeb.

 

Lipoliza iniekcyjna twarzy i policzków

 

Na twarzy procedurę warto wykonywać także w okolicy linii żuchwy oraz w obszarze chomików. Świetnie sprawdza się to u osób z genetyczną skłonnością do odkładania się tkanki tłuszczowej w tym rejonie, chcących poprawić swój owal twarzy. Lipoliza to obecnie najnowocześniejsza metoda pomagająca także uzyskać zagłębienie pod linią kości jarzmowej, efekt, który wielu osobom kojarzy się z twarzami najsłynniejszych modelek.

 

Lipoliza iniekcyjna brzucha.

 

Brzuch to najczęściej poddawany zabiegowi element naszego ciała. Zwłaszcza u kobiet problemem spędzającym sen z powiek jest tzw. brzuszek hormonalny. Dochodzą do tego brzuszki pociążowe, brzuszki stresowe itd. Brzuch często jest odporny na dietę i ćwiczenia. Chudną nam ręce, chudną nogi, a brzuch uparcie pozostaje praktycznie taki sam. Wtedy z pomocą przychodzi właśnie lipoliza, która jest stworzona do eliminacji uporczywych depozytów tłuszczowych i radzi sobie z nimi doskonale. Ilość wizyt jest zależna od obwodu brzucha. Przypominamy jednak, że nie jest to odchudzanie, a jedynie nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej.

 

Lipoliza iniekcyjna ud

 

Uda to drugi co do popularności obszar zabiegowy. Zwłaszcza wnętrza ud są rejonem, który bardzo trudno wymodelować przy pomocy ćwiczeń czy diety. Lipoliza radzi sobie doskonale z tą strefą. Dodatkowo tylna część ud, w okolicy pod pośladkiem jest często poddawana zabiegowi ze względu na dużą skłonność go gromadzenia się tam tkanki tłuszczowej i cellulitu nawet u wysportowanych osób.

Efekty zabiegu

Chociaż procedura jest skuteczna w redukcji tłuszczu, nie zastępuje ona zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej. Aby utrzymać osiągnięte efekty, zaleca się kontynuowanie zdrowego stylu życia. Ponadto nie jest to sposób do masowej utraty wagi, ale skuteczne narzędzie do modelowania konkretnych partii ciała.

Zabiegi lipolizy oferuje wiele gabinetów w Krakowie, aczkolwiek nie wszędzie będzie ona skuteczna. Najważniejszym aspektem jest właściwe dobranie substancji lipolitycznej. Niestety na rynku estetycznym istnieje wiele preparatów, które owszem, mają niską cenę, ale nie działają. W SPECTRUM pracujemy tylko i wyłącznie na najlepszych i sprawdzonych składach.

 

Efekty lipolizy iniekcyjnej to:

 
 • redukcja miejscowych złogów tłuszczu,
 • wymodelowanie ciała,
 • redukcja „skórki pomarańczowej”,
 • zmniejszenie podwójnego podbródka,
 • wyraźniejszy kontur twarzy,
 • przywrócenie symetrii,
 • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów.

 

Lipoliza iniekcyjna – efekt po 1 zabiegu.

 

Jedna wizyta nie da nam spektakularnych efektów. Przystępując do tego zabiegu, należy mieć świadomość, że czeka nas cała seria, która wymaga systematyczności. Należy być także cierpliwym, ponieważ na rezultaty należy poczekać, natomiast docelowe efekty wynagradzają nam tą cierpliwość i trud.

 

Jak długo utrzymuje się efekt lipolizy iniekcyjnej?

 

Tutaj mamy dobrą wiadomość: efekty są trwałe. Raz usunięta tkanka tłuszczowa nie wraca. Oczywiście jeśli w międzyczasie mocno przybierzemy na wadze, wtedy zwykle trzeba odwiedzić klinikę, aby zredukować ten nowy tłuszcz. Natomiast przy zachowywaniu stabilnej wagi, ten problem nie będzie występował. Warto dodać jednak, że w raz z wiekiem następuje efekt ptozy, zstępowania tkanek. Dotyczy to także tkanki tłuszczowej. Dlatego wraz z upływem lat tkanka, która kiedyś znajdowała się w rejonie policzka, może przemieścić się w okolice chomików i wtedy należy także przeprowadzić lipolizę, aby się jej pozbyć.

 

Lipoliza skutki uboczne

 

Jest to zabieg o wysokim bezpieczeństwie. Jest minimalnie inwazyjny, a rekonwalescencja jest bardzo szybka. Sporadycznie u niektórych osób może pojawić się reakcja alergiczna, występuje wtedy zwykle wysypka, która po czasie ustępuje. W takiej sytuacji należy zmienić substancję aktywną na jakiej pracujemy. Po zabiegu lipolizy wymagany jest także częsty masaż miejsc poddanych zabiegowi. Jeśli nie będziemy go przeprowadzać możemy doprowadzić do powstania zgrubień w tkance, które wizualnie nie są zauważalne, a jedynie wyczuwamy je pod palcami. Bardzo ważnym elementem każdego zabiegu jest wywiad zdrowotny.

 

Lipoliza iniekcyjna przed i po

 

Efekty przed i po serii zabiegów bywają spektakularne. W rejonie twarzy szybko zauważamy wysmuklenie i wyostrzenie rysów, dodatkowo otwiera się przed nam możliwość wykonania innych zabiegów, np. wolumetrii. Na ciele uzyskujemy rezultaty mocnego wymodelowania, wysmuklenia i podkreślenia kształtów. Zdjęcia efektów można obejrzeć w galerii naszych prac.

Lipoliza iniekcyjna Kraków

Lipoliza iniekcyjna w Krakowie

Jeśli szukasz sprawdzonego miejsca do wykonania lipolizy iniekcyjnej w Krakowie zapraszamy do Kliniki Medycyny Estetycznej Spectrum. Oferujemy nie tylko doświadczonych zabiegowców, ale także bogatą ofertę preparatów na jakich przeprowadzamy zabiegi. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować zabieg idealnie do Twoich potrzeb.

Przebieg zabiegu

Zabieg rozpoczynany jest konsultacją, podczas której zbieramy wywiad m.in. odnośnie alergii, aktualnych chorób oraz stosowanych leków. Gdy brak jest przeciwwskazań przystępujemy do działania.

 

W niektórych przypadkach kolejnym krokiem jest wykonanie rysunku ze schematem podań, dzięki niemu mamy pewność, że substancja będzie równomiernie rozłożona w skórze, a efekty końcowy będzie estetycznie zadowalający. Następnie dezynfekujemy skórę po czym przystępujemy do iniekcji przy pomocy cienkiej igły.

 

W miejscu podania może wystąpić delikatne zaczerwienienie i uczucie ciepła, które szybko ustępuje. Po zabiegu mogą się pojawić bolesne zaczerwienienia, a nawet drobne krwiaki lub obrzęk, są to typowe objawy rozpadu komórek tłuszczowych. Do codziennych czynności, a także aktywności fizycznej można wrócić bezpośrednio po zabiegu. Zabieg jest bardzo dobrze tolerowany przez Klientów ze względu na komfort, minimalny ból oraz wysokie bezpieczeństwo.

 

Lipoliza iniekcyjna – cena zabiegu.

 

Koszt zależny jest od wielkości obszaru zabiegowego. Najtańsze są zwykle okolice twarzy. Lipoliza, w przeciwieństwie do liposukcji, jest przystępna cenowo. Warto wystrzegać się jednak zbyt takich ofert, ponieważ często przy takim zabiegu wykorzystywane są preparaty niewiadomego pochodzenia lub absurdalnie tanie np. 8zł za ampułkę. Pełne zestawienie kosztu na poszczególnych obszarach znajdą Państwo w naszym cenniku.

Podstawowe informacje

Czas trwania zabiegu

10-30 min.

Znieczulenie

Tak/Nie

Ilość zabiegów

4-8

Zalecenia po zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Pacjentom zaleca się przestrzeganie kilku wytycznych w celu zapewnienia optymalnych efektów oraz minimalizacji ryzyka powikłań. W pierwszej kolejności, przez kilka godzin, warto unikać dotykania lub pocierania obszaru objętego zabiegiem. Należy także ograniczyć ekspozycję na słońce i unikać korzystania z sauny czy basenu przez kilka dni, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Wskazanie jest picie dużych ilości wody, unikanie leków przeciwzapalnych. Bardzo ważne jest masowanie strefy poddanej zabiegowi według wytycznych otrzymanych od zabiegowca.

Przeciwwskazania

 • nadmierna otyłość
 • ciąża i karmienie piersią
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • schorzenia wątroby i nerek
 • infekcje skóry w miejscu podania preparatu
 • alergia na preparat
 • nowotwory
 • choroby autoimmunologiczne
 • anemia
 • choroby serca
 • hemofilia.

Sprawdź jeszcze