W kręgu profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej mezoterapia igłowa od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, stając się jednym z filarów nowoczesnych terapii poprawiających kondycję skóry. Jej skuteczność opiera się na innowacyjnej technice mikroiniekcji, która pozwala dostarczyć skórze cenne substancje odżywcze bezpośrednio w miejsca, które tego najbardziej potrzebują.

 

Dzięki temu, zabieg jest w stanie skutecznie walczyć z wieloma problemami skórnymi, od zmarszczek, przez cellulit, aż po przebarwienia czy utratę jędrności. Wszechstronność mezoterapii sprawia, że staje się ona idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych potrzeb i oczekiwań pacjentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. To, co wyróżnia mezoterapię na tle innych metod, to jej zdolność do dostosowania się do indywidualnych wymagań skóry – niezależnie od jej rodzaju, wieku czy problemów, z jakimi się boryka.

Co to jest mezoterapia igłowa?

To zaawansowany zabieg estetyczny, który zdobył uznanie na całym świecie. Procedura ta polega na wprowadzeniu do skóry, przy pomocy cienkich igieł, specjalnie dobranego koktajlu składającego się z witamin, minerałów, aminokwasów oraz innych substancji odżywczych. Te esencje, dostarczane bezpośrednio do głębszych warstw skóry, mają za zadanie nie tylko odżywić, ale również stymulować komórki skóry do intensywniejszej pracy.

 

Kluczem do skuteczności mezoterapii jest precyzyjne dostarczenie składników aktywnych w miejsca, które tego najbardziej potrzebują. W zależności od problemu skórnego, któremu chcemy przeciwdziałać, specjalista dobiera odpowiednią mieszankę substancji, które mają docierać do konkretnych warstw skóry. O skuteczności zabiegu decydują skomponowane odpowiednio koktajle. W naszej klinice w Krakowie pracujemy na najwyższej jakości preparatach, dzięki czemu uzyskujemy wysoką skuteczność i wspaniałe rezultaty terapeutyczne.

mezoterapia igłowa Kraków

Mezoterapia – wskazania do zabiegu

To nowoczesny zabieg estetyczny, który zdobywa coraz większą popularność dzięki swojej wszechstronności i skuteczności. Bazując na technice precyzyjnych mikroiniekcji, pozwala dostarczyć do głębszych warstw skóry specjalnie dobraną mieszankę substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, minerały czy hydrolizaty.

 

Typowe wskazania do zabiegu to:

 
 • zmarszczki,
 • poszerzone pory skórne,
 • blizny potrądzikowe,
 • sucha i odwodniona skóra,
 • trądzik,
 • brak elastyczności i nawilżenia,
 • nierówna tekstura skóry,
 • skóra palacza,
 • przebarwienia i nierówny koloryt,
 • rewitalizacja skóry dekoltu, ramion, dłoni, ust i oczu.
 

Warto pamiętać, że przed podjęciem decyzji o zabiegu warto przeprowadzić konsultację z doświadczonym specjalistą, który dokładnie oceni jakość skóry i doradzi, czy jest to odpowiednia metoda dla danego pacjenta. Zapraszamy do Krakowa, każdy zabieg u nas poprzedzany jest wnikliwą konsultacją

 

Mezoterapia pod oczy

 

Obszar oczu to strefa na której często wykonuje się mezoterapię. Najczęściej przy pomocy tej metody walczy się z takimi problemami jak: cienie pod oczami i spadek elastyczności skóry. Odpowiednio dobrany preparat pięknie nawilża skórę, poprawia koloryt i sprawia, że cała nasza twarz wygląda młodziej i promiennej. Preparaty do mezoterapii często mają w składzie peptydy biomimetyczne i aminokwasy, które wykazują silne działanie odmładzające. Jednak, jeśli problem okolicy oczy jest zaawansowany, zwykłe mezoterapie mogą okazać się za słabe i warto wtedy rozważyć stymulatory.

 

Rewitalizacja skóry głowy

 

Idealne rozwiązanie na zagęszczenie i wzmocnienie włosów. Mezoterapia bywa także wykorzystywana w problemach z łysieniem i wypadaniem włosów. Warto wiedzieć, że skóra głowy wymaga z reguły znacznie więcej powtórzeń w serii, aby przynieść zadowalające efekty. Niestety mezoterapia tej strefy jest dość nieprzyjemna w odczuciach.

 

Mezoterapia – skutki uboczne

 

Jest to wyjątkowo bezpieczny zabieg, który może powodować krótkotrwałe skutki uboczne takie jak zaczerwienienie, obrzęk i siniaki w miejscach wkłuć. Istnieje również ryzyko reakcji alergicznych na użyte substancje oraz rzadziej występujące guzki pod skórą czy niewielkie zakażenia. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać dyskomfort lub delikatny ból. W rzadkich przypadkach, może dojść do przejściowego pogorszenia stanu skóry, np. wzmożone wypryski. Ważne jest, aby zabieg był przeprowadzany przez doświadczonego specjalistę w warunkach właściwej higieny, aby zminimalizować ryzyko powikłań.

 

Mezoterapia – jak często wykonywać

 

Częstotliwość wykonania zabiegów zależy ściśle od rodzaju preparatu. Zwykle zaleca się 1 zabieg co 10-14 dni. W niektórych przypadkach są to 7 dniowe odstępy, ale bywają też odstępy 28 dniowe.

Mezoterapia igłowa od rewitalizacji po nawilżenie skóry – efekty

Mezoterapia, jako jedna z najbardziej innowacyjnych metod, przynosi szereg korzyści dla skóry. Efekty są widoczne zarówno na powierzchni skóry, jak i w głębokich jej warstwach. Dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów niezbędna jest seria zabiegów.

 

Najbardziej zauważalne efekty mezoterapii to:

 
 • stymulacja produkcji kolagenu,
 • redukcja drobnych zmarszczek,
 • poprawa kolorytu,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • ogólna poprawa struktury skóry,
 • poprawa kolorytu i zmniejszenie przebarwień,
 • poprawa mikrokrążenia,
 • zwiększenie jędrności,
 • zmniejszenie widoczności blizn,
 • zredukowanie produkcji sebum,
 • wzrost napięcia skóry,
 • odbudowa i regeneracja skóry narażonej na działanie promieni UV,
 • przygotowanie skóry do dalszych zabiegów.
 

Mezoterapia – przed i po

 

Zabieg przynosi szereg korzyści dla skóry. Po serii można zauważyć znaczną poprawę jej kondycji. Efekty obejmują m.in intensywne nawilżenie skóry (dzięku zawartości kwasu hialuronowego w preparatach), co sprawia, że staje się ona bardziej jędrna i elastyczna. Mezoterapia również efektywnie redukuje drobne linie i zmarszczki, dzięki czemu skóra wygląda młodziej.

Dodatkowo, mezoterapia może pomóc w rozjaśnieniu przebarwień i wyrównaniu kolorytu skóry, co jest szczególnie korzystne dla osób z problemami pigmentacyjnymi. Dla osób z cerą tłustą i problemami z niedoskonałościami, mezoterapia może przyczynić się do zmniejszenia wydzielania sebum i redukcji wyprysków.

Warto również zauważyć, że procedura stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do ogólnej poprawy struktury i wyglądu skóry. Efekty są stopniowe i często najbardziej widoczne po serii zabiegów, dlatego zaleca się kontynuowanie sesji w celu uzyskania i utrzymania optymalnych rezultatów.

 

Mezoterapia igłowa efekty po 1 zabiegu

 

Mezoterapia to zabieg, który zaleca się wykonywać w serii. Po pierwszej wizycie dużo osób zauważa wzrost nawilżenia skóry, wygładzenie i spłycenie zmarszczek. Wiele osób wskazuje także, że dzięki mezoterapii na skórze lepiej wygląda i dłużej utrzymuje się makijaż.

 

Mezoterapia – ile zabiegów

 

Ilość zabiegów zależy od kondycji skóry oraz od rodzaju preparatu. Zwykle zaleca się od 4 zabiegów do 6 w serii. Ważne jest, aby zabiegi wykonywane były systematycznie, według wskazań zabiegowca.

 

Mezoterapia – kiedy widać efekty

 

Efekty mezoterapii są zazwyczaj widoczne po kilku dniach od zabiegu, gdy ustępują początkowe zaczerwienienia i obrzęki. Pełne korzyści, takie jak poprawa nawilżenia, jędrności skóry oraz redukcja drobnych linii i zmarszczek, stają się bardziej widoczne po kilku tygodniach. Optymalne rezultaty często wymagają serii zabiegów, które są przeprowadzane w regularnych odstępach czasu.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Przebieg całej procedury zaczyna się od konsultacji ze specjalistą w dziedzinie medycyny estetycznej. Podczas tej wizyty zabiegowiec ocenia stan i potrzeby skóry, a także omawia oczekiwane efekty oraz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

 

Po dokładnym ustaleniu zakresu pracy oraz wyborze odpowiedniego koktajlu substancji aktywnych, pacjent jest przygotowywany do iniekcji. Skóra jest dokładnie oczyszczana i odkażana. W niektórych przypadkach może być zastosowany krem znieczulający, aby zminimalizować dolegliwości związane z nakłuć.

 

Gdy skóra jest już odpowiednio przygotowana, zabiegowiec przystępuje do pracy. Za pomocą specjalnej pistoletowej strzykawki lub ręcznie, cienkie igły wprowadzane są w skórę, dostarczając wybrany wcześniej koktajl substancji odżywczych do właściwej głębokości skóry. Głębokość nakłucia oraz ilość podawanych substancji są indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta oraz obszaru, który jest poddawany zabiegowi.

 

Po zakończeniu procedury, skóra jest ponownie oczyszczana i na nią nakładane są odpowiednie preparaty, takie jak kremy łagodzące lub nawilżające.

 

Mezoterapia igłowa cena

 

Cena mezoterapii zależy od rodzaju preparatu. Poszczególne ampułki różnią się między sobą dość drastycznie składami i stężeniami. co oczywiście przekłada się na cenę. Zasadniczo im wyższa cena, tym mocniejszy preparat, choć nie zawsze tak jest. Ważne, aby unikać najtańszych ofert, ponieważ rynek zalany jest masą podrobionych produktów, które nie są przebadane i nikt nie wie co faktycznie znajduje się w ich składzie. Podrobione preparaty niosą za sobą ryzyko poważnych powikłań.

Podstawowe informacje

Czas trwania zabiegu

40-60 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

4-6

Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu istotne jest przestrzeganie pewnych zaleceń, by zapewnić optymalną regenerację skóry. Kluczowe jest unikanie bezpośredniego światła słonecznego oraz kąpieli słonecznych przez kilka dni i stosowanie kremów z filtrem UV. Nie wolno korzystać z sauny. W ciągu pierwszych 24-48 godzin po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, sauny i basenu. Zalecane jest również unikanie alkoholu oraz makijażu w pierwszym dniu po zabiegu. Należy pić duże ilości wody. Łagodzące i nawilżające kremy pomogą w złagodzeniu ewentualnych podrażnień. Ważne jest również, by nie przeprowadzać innych zabiegów estetycznych bezpośrednio po mezoterapii i zawsze przestrzegać indywidualnych wskazówek zabiegowca.

 

Mezoterapia igłowa Kraków

 

Jeśli poszukujesz mezoterapii igłowej w Krakowie zapraszamy do nas! W Klinice SPECTRUM wierzymy, że tajemnica doskonałych rezultatów tkwi w jakości używanych preparatów. Dlatego pracujemy wyłącznie na produktach od renomowanych, światowych marek, które gwarantują bezpieczeństwo i skuteczność naszych zabiegów. Nasze zaawansowane formuły zostały starannie wyselekcjonowane, aby zapewnić Ci nie tylko spektakularne efekty, ale również pełen komfort i satysfakcję.

Mezoterapia – przeciwwskazania do zabiegu

 • aktywne infekcje skórne w miejscu planowanego zabiegu,
 • stany zapalne skóry, takie jak trądzik ropowiczy czy egzema,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nowotwory skórne lub podejrzenie ich występowania,
 • skłonność do tworzenia się bliznowców,
 • choroby krwi, w tym zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych lub sterydów.,
 • alergia na składniki stosowane podczas zabiegu,
 • schorzenia układu krążenia,
 • cukrzyca,
 • aktywna opryszczka,
 • ostre choroby wirusowe.

Sprawdź jeszcze