W miarę postępującego procesu starzenia, pierwsze oznaki utraty pierwotnego owalu twarzy mogą pojawić się już około 35. roku życia. Czynniki takie jak ekspozycja na słońce, genetyka oraz naturalne procesy biologiczne prowadzą do tego, że skóra traci swoje pierwotne właściwości jędrności i elastyczności, wtedy z pomocą przychodzi wolumetria twarzy.

 

Efektem naturalnych procesów starzenia się jest skóra wiotka i pomarszczona. Zanik jej dawnego blasku jest widoczny, a finezja młodzieńczej twarzy staje się coraz bardziej odległym wspomnieniem. W wielu przypadkach zmiany prowadzą do obniżenia pewności siebie i komfortu. Na szczęście, medycyna estetyczna nie stoi w miejscu. Dzięki nowoczesnym zabiegom, takim jak wolumetria twarzy, dostępna w klinice Spectrum w Krakowie, pacjenci mają dostęp do zaawansowanych metod walki z oznakami starzenia. Te innowacyjne techniki nie tylko zatrzymują postępujące zmiany, ale także mają moc odwrócenia ich, pozwala przywrócić skórze jej pierwotny, młodzieńczy wygląd. Co więcej, korzystając z takich zabiegów, można poczuć się znowu pewnym siebie, podziwiając odmłodzoną twarz w lustrze.

Co to jest wolumetria twarzy?

Z biegiem lat ludzki organizm gromadzi coraz więcej tłuszczu w okolicach nóg i brzucha, ale za to zmniejsza się jego ilość w okolicy twarzy. Skóra produkuje mniej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność. Równocześnie ubywa wody i kwasu hialuronowego, co w połączeniu z działającą grawitacją powoduje niekorzystnie zmiany w owalu twarzy. Finalnie często tworzy się drugi podbródek i pojawiają się tak zwane “chomiczki”. Można to zmienić poprzez modelowanie kwasem hialuronowym. 

 

Wolumetria twarzy wykorzystuje specjalną, znacznie gęstszą odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Z uwagi na to, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim ciele, stosowane w tym zabiegu preparaty są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Wolumetria Twarzy Kraków,

Wskazania

Wolumetrię twarzy wykonuje się najczęściej w sytuacjach, gdy pojawia się utrata objętości w okolicach policzków z powodu starzenia się skóry. Zabieg ten jest również stosowany do wypełniania zmarszczek i bruzd, takich jak głębokie linie nosowo-wargowe.

 

Zabieg ten jest także odpowiedni dla tych, którzy chcą poprawić kontury twarzy, na przykład poprzez modelowanie linii żuchwy czy podkreślenie kości policzkowych.

 

Wolumetria może też korygować nieprawidłowości skóry spowodowane urazami czy bliznami oraz pomagać w przywróceniu jędrności skóry, która z czasem staje się mniej napięta i elastyczna. Ostatecznie, niektórzy pacjenci decydują się na zabieg po prostu po to, aby poprawić ogólny wygląd twarzy.

Wskazania do zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym to:

 
 • potrzeba uwydatnienia kości policzkowych,
 • konturowanie żuchwy,
 • uniesienie opadających policzków tzw. „chomików”,
 • modelowanie policzków,
 • wypełnienie „doliny łez”,
 • wyrównanie ubytków w objętości twarzy.
 • poprawa owalu twarzy.
 

Preparat z kwasem hialuronowym wypełnia zapadniętą część policzków, skroni, okolic żuchwy i podbródka, dzięki czemu uzyskany rezultat prezentuje się bardzo naturalnie. 

Efekty

Wolumetria twarzy w naszym gabinecie w Krakowie przynosi spektakularne efekty. Efekty zabiegu są zwykle widoczne niemal natychmiast po zabiegu i polegają na zwiększeniu objętości oraz poprawie konturów twarzy. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, napięta i młodzieńcza. Wypełniacze skutecznie niwelują zmarszczki i bruzdy, przynosząc efekt wygładzenia oraz odmłodzenia. Efekty te zazwyczaj utrzymują się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, w zależności od użytego produktu i indywidualnych cech organizmu pacjenta.

Najbardziej zauważalne efekty wolumetrii to:

 
 • poprawa owalu twarzy,
 • redukcja opadających policzków,
 • wypełnienie zapadniętych policzków,
 • wypełnienie “doliny łez”,
 • uwydatnienie kości policzkowych i linii żuchwy,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • ogólna poprawa napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry.
 • wygładzenie zmarszczek.

Przebieg zabiegu

Zabieg wolumetrii twarzy opiera się wprowadzeniu do głębokich warstw skóry wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja preparatu odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). 

 

Zabieg trwa około 30 minut i jest niemal bezbolesny. Niektórzy pacjenci odczuwają jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. W tej sytuacji można więc zastosować znieczulenie. 

 

Wolumetria twarzy opinie

 

Mnóstwo osób zachwyca się efektami wolumetrii twarzy – zabiegu, który przynosi natychmiastowe odmłodzenie i poprawę konturów. Pacjenci podkreślają pełniejszy i młodzieńczy wygląd skóry, wyraźniejsze linie twarzy oraz redukcję zmarszczek i bruzd. Czy wolumetria to tajemnica gwiazd i influencerów? Poznaj opinie i przekonaj się, czy to zabieg dla Ciebie!

 
Anna, 38 lat
„Przyznam, że początkowo miałam pewne obawy przed wolumetrią, ale już po pierwszej wizycie w klinice Spectrum poczułam się pewnie. Zabieg był praktycznie bezbolesny, a efekty… po prostu niesamowite! Moja twarz odzyskała młodzieńczą świeżość, a zmarszczki stały się mniej widoczne. Dziękuję za profesjonalizm i cudowny efekt!”
Magdalena, 35 lat
„Nie szukałam drastycznych zmian, a raczej subtelnej poprawy. Po zabiegu w Spectrum otrzymałam dokładnie to, czego chciałam. Efekty są niesamowicie naturalne; wyglądam świeżo i wypoczęto, ale nadal jak ja sama.”
Ewa, 47 lat
„Po wolumetrii czuję, że jestem bardziej pewna siebie. Bruzdy nosowo-wargowe zniknęły, a skóra stała się bardziej jędrna. To niesamowite, jak taki zabieg może podnieść samoocenę. Jestem bardzo zadowolona i na pewno wrócę na kolejne zabiegi! Polecam.”
Podsumowanie

Czas trwania zabiegu

60 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

1

Zalecenia po zabiegu

W miejscu podania preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym może pojawić się lekkie zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu maksymalnie 2 lub 3 dni. Jeśli w miejscu iniekcji pojawi się niewielkie zasinienie, można je zatuszować przy pomocy korektora. 

 

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego życia.

 

Wolumetria twarzy cena

 

Cena zabiegu wolumetrii twarzy zależy w dużej mierze od ilości podanego produktu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego koszt każdej procedury jest ustalany indywidualnie, aby dostosować go do Twoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli myślisz o wolumetrii, serdecznie zapraszamy do naszej kliniki w Krakowie, gdzie chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twojej skóry.

Przeciwwskazania

Nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu wolumetrii twarzy. Nie powinno się jej natomiast wykonywać w następujących przypadkach:

 
 • ciąża i okres karmienia piersią, 
 • alergia na kwas hialuronowy, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • zapalenie lub zakażenie skóry, 
 • aktywna opryszczka,
 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • podatność na przerost blizn, 
 • bielactwo i łuszczyca, 
 • epilepsja, 
 • cukrzyca,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Sprawdź jeszcze