W miarę postępującego procesu starzenia, pierwsze oznaki utraty pierwotnego owalu twarzy mogą pojawić się już około 35. roku życia. Czynniki takie jak ekspozycja na słońce, genetyka oraz naturalne procesy biologiczne prowadzą do tego, że skóra traci swoje pierwotne właściwości jędrności i elastyczności, wtedy z pomocą przychodzi wolumetria twarzy.

 

Efektem naturalnych procesów starzenia się jest skóra wiotka i pomarszczona. Zanik jej dawnego blasku jest widoczny, a finezja młodzieńczej twarzy staje się coraz bardziej odległym wspomnieniem. W wielu przypadkach zmiany prowadzą do obniżenia pewności siebie i komfortu. Na szczęście, medycyna estetyczna nie stoi w miejscu. Dzięki nowoczesnym zabiegom, takim jak wolumetria twarzy, dostępna w klinice Spectrum w Krakowie, pacjenci mają dostęp do zaawansowanych metod walki z oznakami starzenia. Te innowacyjne techniki nie tylko zatrzymują postępujące zmiany, ale także mają moc odwrócenia ich, pozwala przywrócić skórze jej pierwotny, młodzieńczy wygląd. Co więcej, korzystając z takich zabiegów, można poczuć się znowu pewnym siebie, podziwiając odmłodzoną twarz w lustrze.

Co to jest wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzy to technika medycyny estetycznej, która ma na celu przywrócenie lub poprawienie objętości i konturów twarzy. Z wiekiem skóra traci elastyczność, a tkanka tłuszczowa ulega zanikowi, co może prowadzić do opadania skóry i powstawania zmarszczek. Wolumetria pomaga w przywróceniu młodzieńczego wyglądu twarzy poprzez uzupełnienie utraconej objętości.

 

Zabieg ten wykonuje się za pomocą wstrzykiwania wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy. Wypełniacze te są aplikowane w strategiczne miejsca twarzy, aby uzyskać pożądany efekt liftingu i poprawy konturów. Dzięki temu twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodą i promienną.

 

Wolumetria twarzy jest zabiegiem niechirurgicznym, zazwyczaj stosunkowo szybkim i mało inwazyjnym. Rezultaty mogą być widoczne natychmiast, chociaż ostateczny efekt jest zazwyczaj oceniany po kilku dniach, gdy opadną ewentualne obrzęki. Efekty zabiegu są czasowe i zależą od rodzaju użytego wypełniacza, ale zwykle utrzymują się od kilku miesięcy do roku.

Wolumetria Twarzy Kraków,

Wskazania do wolumetrii twarzy

Wolumetrię twarzy wykonuje się najczęściej w sytuacjach, gdy pojawia się utrata objętości w okolicach policzków z powodu starzenia się skóry. Zabieg ten jest również stosowany do wypełniania zmarszczek i bruzd, takich jak głębokie linie nosowo-wargowe.

 

Zabieg ten jest także odpowiedni dla tych, którzy chcą poprawić kontury twarzy, na przykład poprzez modelowanie linii żuchwy czy podkreślenie kości policzkowych.

 

Wolumetria może też korygować nieprawidłowości skóry spowodowane urazami czy bliznami oraz pomagać w przywróceniu jędrności skóry, która z czasem staje się mniej napięta i elastyczna. Ostatecznie, niektórzy pacjenci decydują się na zabieg po prostu po to, aby poprawić ogólny wygląd twarzy.

Wskazania do zabiegu modelowania twarzy kwasem hialuronowym to:

 
 • potrzeba uwydatnienia kości policzkowych,
 • konturowanie żuchwy,
 • uniesienie opadających policzków tzw. „chomików”,
 • modelowanie policzków,
 • wypełnienie „doliny łez”,
 • wyrównanie ubytków w objętości twarzy.
 • poprawa owalu twarzy.
 

Wolumetria twarzy, ile ml?

 

Ilość użytego preparatu zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na lekkim wymodelowaniu wyłącznie dolnego piętra twarzy czyli brody i kątów żuchwy wystarczy nam około 3ml. Jeśli chcemy wykonać Full Face, ale uzyskać bardzo delikatny efekt zaleca się podanie 6ml. Jeśli ubytki w tkance są znaczne lub jeżeli chcemy zmienić rysy swojej twarzy wtedy należy podać większe ilości produktu. Dokładną ilość najlepiej ustalać z zabiegowcem. W Klinice Medycyny Estetycznej Spectrum w Krakowie jesteśmy, podobnie jak Mies van der Rohe, wyznawcami zasady „Mniej Znaczy Więcej”. Nie przepełniamy twarzy, staramy się, aby uzyskiwane przez nas rezultaty wyglądały jak działo samej Matki Natury. 

 

Wolumetria twarzy u mężczyzn

 

Panowie często z lekkim lękiem podchodzą do zabiegów wolumetrii, obawiając się, że efekt końcowy może sprawić, że będą wyglądać nienaturalnie, dziwnie, a nawet śmiesznie. Te obawy są jednak zazwyczaj nieuzasadnione, szczególnie gdy zabieg jest wykonywany przez doświadczonego specjalistę medycyny estetycznej. Wolumetria, wykonana z właściwą precyzją i umiejętnościami, może być doskonałym narzędziem, które nie tylko odmładza męską twarz, ale również podkreśla męskość w ich rysach, zachowując naturalny i harmonijny wygląd.

Ważne jest, aby mężczyźni zrozumieli, że współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązania dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Specjalista może dokładnie ocenić strukturę twarzy pacjenta i zaproponować plan zabiegowy, który podkreśli naturalne cechy, jednocześnie zachowując męskość i autentyczność wyglądu. Ponadto, nowoczesne wypełniacze i techniki iniekcji minimalizują ryzyko przesadzenia z objętością, gwarantując subtelne, ale znaczące rezultaty. Oczywiście przy wolumetrii męskiej twarzy zabiegowiec powinien kierować się innymi proporcjami, niż w przypadku twarzy damskiej, oraz stosować trochę inne techniki podania.

Efekty wolumetrii twarzy

Wolumetria twarzy w naszym gabinecie w Krakowie przynosi spektakularne efekty. Efekty zabiegu są zwykle widoczne niemal natychmiast po zabiegu i polegają na zwiększeniu objętości oraz poprawie konturów twarzy. Dzięki temu skóra staje się bardziej jędrna, napięta i młodzieńcza. Wypełniacze skutecznie niwelują zmarszczki i bruzdy, przynosząc efekt wygładzenia oraz odmłodzenia. Efekty te zazwyczaj utrzymują się od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, w zależności od użytego produktu i indywidualnych cech organizmu pacjenta.

Najbardziej zauważalne efekty wolumetrii to:

 
 • poprawa owalu twarzy,
 • redukcja opadających policzków,
 • wypełnienie zapadniętych policzków,
 • wypełnienie “doliny łez”,
 • uwydatnienie kości policzkowych i linii żuchwy,
 • redukcja zmarszczek i bruzd,
 • ogólna poprawa napięcia, elastyczności i nawilżenia skóry.
 • wygładzenie zmarszczek.
 

Wolumetria twarzy przed i po

 

 Efekty wolumetrii widoczne są od razu po zabiegu, aczkolwiek pojawia się wtedy także obrzęk przez co rezultat może być lekko wyostrzony. Finalne rezultaty widzimy, gdy obrzęk, zaczerwienienie i ewentualne siniaki ustąpią. Wolumetria twarzy jest popularna wśród osób, które chcą poprawić wygląd swojej twarzy bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym. Jest to również opcja dla tych, którzy chcą skorygować ubytki w tkance tłuszczowej spowodowane starzeniem się lub schorzeniami. Idealnie unosi owal i nadaje młodzieńczego blasku. Wolumetria twarzy sprawdzi się także w przypadku osób, które chcą nadać swojej twarzy więcej szlachetności i podkreślić jej Złote Proporcje. Efekty zabiegów wolumetrii twarzy można zobaczyć w naszej galerii.

 

Przebieg zabiegu wolumetrii twarzy

Zabieg wolumetrii twarzy opiera się wprowadzeniu do głębokich warstw skóry wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja preparatu odbywa się za pomocą igły lub kaniuli (tępo zakończonej igły). Preparat podawany jest w strategiczne punkty i modelowany przez zabiegowca.

 

Czy wolumetria twarzy boli?

 

Zabieg trwa około 30 minut i jest niemal bezbolesny. Niektórzy pacjenci odczuwają jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. W tej sytuacji można więc zastosować znieczulenie. Wolumetria twarzy nie jest zabiegiem, którego należy się bać, oczywiście towarzyszy mu delikatny dyskomfort, jak każdemu zabiegowi z użyciem igły lub kaniuli, ale nie jest to ból intensywny.

 

Wolumetria twarzy opinie

 

Mnóstwo osób zachwyca się efektami wolumetrii twarzy – zabiegu, który przynosi natychmiastowe odmłodzenie i poprawę konturów. Pacjenci podkreślają pełniejszy i młodzieńczy wygląd skóry, wyraźniejsze linie twarzy oraz redukcję zmarszczek i bruzd. Czy wolumetria to tajemnica gwiazd i influencerów? Poznaj opinie i przekonaj się, czy to zabieg dla Ciebie!

 
Anna, 38 lat
„Przyznam, że początkowo miałam pewne obawy przed wolumetrią, ale już po pierwszej wizycie w klinice Spectrum poczułam się pewnie. Zabieg był praktycznie bezbolesny, a efekty… po prostu niesamowite! Moja twarz odzyskała młodzieńczą świeżość, a zmarszczki stały się mniej widoczne. Dziękuję za profesjonalizm i cudowny efekt!”
Magdalena, 35 lat
„Nie szukałam drastycznych zmian, a raczej subtelnej poprawy. Po zabiegu w Spectrum otrzymałam dokładnie to, czego chciałam. Efekty są niesamowicie naturalne; wyglądam świeżo i wypoczęto, ale nadal jak ja sama.”
Ewa, 47 lat
„Po wolumetrii czuję, że jestem bardziej pewna siebie. Bruzdy nosowo-wargowe zniknęły, a skóra stała się bardziej jędrna. To niesamowite, jak taki zabieg może podnieść samoocenę. Jestem bardzo zadowolona i na pewno wrócę na kolejne zabiegi! Polecam.”

Podstawowe informacje

Czas trwania zabiegu

60 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

1

Zalecenia po zabiegu wolumetrii twarzy

W miejscu podania preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym może pojawić się lekkie zaczerwienienie i delikatny obrzęk. Wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu maksymalnie 2 lub 3 dni. Jeśli w miejscu iniekcji pojawi się niewielkie zasinienie, można je zatuszować przy pomocy korektora. 

 

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego życia.

 

Wolumetria twarzy skutki uboczne

 

Jak przy każdym zabiegu upiększającym, tak i przy wolumetrii mogą pojawić się skutki uboczne. Najczęściej występujące to obrzęk, zaczerwienienie i siniaki, które są normalną reakcją tkanki na iniekcję. Kolejnym skutkiem ubocznym jaki może się pojawić w przypadku wolumetrii twarzy jest przepełnienie tkanki, asymetrie i złe proporcje. Niezwykle ważne jest, aby do wykonania zabiegu wybierać zabiegowców z bogatym portfolio i dużym doświadczeniem w dziedzinie wolumetrii.

Wolumetria twarzy cena

 

Cena zabiegu wolumetrii twarzy zależy w dużej mierze od ilości podanego produktu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Dlatego koszt każdej procedury jest ustalany indywidualnie, aby dostosować go do Twoich oczekiwań i potrzeb. Jeśli myślisz o wolumetrii, serdecznie zapraszamy do naszej kliniki w Krakowie, gdzie chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Twojej skóry.

Przeciwwskazania

Nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu wolumetrii twarzy. Nie powinno się jej natomiast wykonywać w następujących przypadkach:

 
 • ciąża i okres karmienia piersią, 
 • alergia na kwas hialuronowy, 
 • choroby autoimmunologiczne, 
 • zapalenie lub zakażenie skóry, 
 • aktywna opryszczka,
 • aktywne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
 • podatność na przerost blizn, 
 • bielactwo i łuszczyca, 
 • epilepsja, 
 • cukrzyca,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Sprawdź jeszcze