Stymulatory tkankowe pod oczy reprezentują nową erę w dziedzinie estetyki, oferując specjalistyczne rozwiązania dla jednego z najbardziej delikatnych obszarów naszej skóry. Te zaawansowane preparaty zostały stworzone z myślą o odpowiedzi na specyficzne potrzeby skóry wokół oczu, która jest cienka, delikatna i szczególnie podatna na oznaki starzenia.

 

Termin „stymulatory pod oczy” odnosi się do preparatów zawierających składniki aktywne, które koncentrują się na pobudzaniu i regeneracji komórek skóry. Działanie tych preparatów ma na celu wzmacnianie naturalnych mechanizmów obronnych skóry, zwiększanie produkcji kluczowych białek strukturalnych oraz poprawę funkcji skóry na poziomie komórkowym.

Jak działają stymulatory tkankowe pod oczy?

Mechanizm działania stymulatorów tkankowych opiera się na kilku kluczowych aspektach. Po pierwsze, wspierają one procesy odnowy komórkowej, co przekłada się na szybszą regenerację i odnowę skóry. Po drugie, pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, kluczowych białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Wzmocnienie produkcji tych białek przez stymulatory sprawia, że skóra staje się bardziej napięta i elastyczna. Dodatkowo, wiele stymulatorów pomaga zwiększyć krążenie  w naczyniach krwionośnych w skórze, co prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia komórek. Efektem jest zdrowszy wygląd skóry, a cienie i opuchlizna pod oczami są zredukowane. Wreszcie, stymulatory pod oczy często dostarczają antyoksydanty, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia.

stymulatory pod oczy

Stymulatory pod oczy – wskazania

Zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych skierowane są do osób dostrzegających oznaki starzenia wokół oczu, takie jak zmarszczki czy dolina łez. Pomagają w stymulacji skóry, pobudzając fibroblasty, a także nawilżają i dotleniają, poprawiając jakość skóry, kondycję i gęstość. Ogromną zaletą jest znaczna redukcja zmarszczek i prewencja w ich powstawaniu.

 

Typowe wskazania do wykonania serii zabiegów stymulatorów pod oczy to:

 
 • zmarszczki mimiczne,
 • drobne linie i zmarszczki,
 • zmniejszenie jędrności skóry,
 • cienie pod oczami,
 • opuchlizna pod oczami,
 • fotostarzenie,
 • sucha skóra wokół oczu,
 • potrzeba poprawy mikrokrążenia i dotlenienia skóry.
 

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane są cztery zabiegi w równych odstępach co 2-4 tygodnie. Choć efekty zabiegu są stopniowe to rezultaty są zwykle zauważalne już po pierwszej sesji ze stymulatorami pod oko. Aby utrzymać efekty na dłużej zaleca się zabieg przypominający co 4-6 miesięcy.

 

Stymulatory tkankowe pod oczy skutki uboczne

 

Stymulatory pod oczy są zabiegami bezpiecznymi o niskim ryzyku powikłań. Najczęściej występujące działania niepożądane to siniaki i opuchlizna, czyli typowe reakcje tkanek na iniekcję. Okolica oka ze względu na swoją specyfikę jest nieco bardziej narażona na występowanie siniaczków. W Klinice Medycyny Estetycznej SPECTRUM w Krakowie po każdym zabiegów stymulatorów pod oczy otrzymujecie od nas zestaw pozabiegowy, w którym znajdziecie bardzo skuteczną maść na ewentualne siniaki. Obrzęk występuje rzadziej i utrzymuje się zwykle 1-2 dni. W niektórych przypadkach obrzęk może utrzymywać się nawet około tygodnia, wtedy przy kolejnym zabiegu, należy powiadomić o tym zabiegowca, który dobierze inne stężenia substancji, aby poprawić i przyspieszyć rekonwalescencję po zabiegu.

 

Stymulatory tkankowe pod oczy ile zabiegów?

 

W zależności od rodzaju i skali problemu zaleca się zwykle wykonanie 4 zabiegów. W niektórych przypadkach, gdy skóra wolniej reaguje na podane stymulatory pod oczy, ta ilość będzie wyższa. Praca z rejonem oka nie należy do łatwych, wymaga sporej determinacji i systematyczności. O strefę oczu warto zacząć dbać jak najwcześniej, wtedy będzie możliwość skutecznej prewencji oraz powstrzymania negatywnych oznak upływającego czasu. Jeśli do gabinetu zgłaszamy się za późno, gdy zmiany są już zbyt zaawansowane, bywa, że jedyną metodą poprawienia tej strefy będzie chirurgia plastyczna.

 

Stymulatory na worki pod oczami

 

W przypadku worków pod oczami sytuacja się trochę komplikuje, bo najpierw należy ustalić z jakim rodzajem worków mamy styczność. Mogą to być worki limfatyczne lub przepukliny tłuszczowe. Dopiero skuteczne rozpoznanie problemu umożliwia nam skuteczny dobór zabiegu i preparatu.

Stymulatory pod oczy – efekty

Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie serii czterech zabiegów co około 2-4 tygodnie. Niemniej jednak, już po pierwszej sesji skóra poddana zabiegowi stymulatorów tkankowych skóra staje się jędrniejsza, zmarszczki są niwelowane, a cienie oraz opuchlizna pod oczami zaczynają się redukować. Wzrasta nawilżenie skóry, a dzięki poprawie mikrokrążenia polepsza się także koloryt. Całość skutkuje odmłodzonym i wypoczętym spojrzeniem. Aby uzyskać jak największą skuteczność zabiegu kluczowe jest właściwe dobranie preparatu. W naszej klinice w Krakowie stawiamy na indywidualnie dopasowane procedury do potrzeb Pacjenta. Możesz przeczytać więcej o najlepszych stymulatorach na jakich pracujemy.

 

Najbardziej zauważalne efekty stosowania stymulatorów pod oczy to:

 
 • wzrost nawilżenia, poprawa napięcia,
 • widoczne zagęszczenie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • ogólna poprawa struktury skóry,
 • przywrócenie skórze witalności i blasku,
 • regeneracja skóry właściwej,
 • zwiększenie jędrności,
 • przeciwdziałanie starzeniu się skóry,
 • ustępowanie cieni i opuchlizny pod oczami,
 • pobudzenie produkcji kolagenu,
 • odmłodzone i wypoczęte spojrzenie.
 

Stymulatory tkankowe przed i po

 

Przed zabiegiem zwykle okolica oka boryka się z takimi problemami jak dolina łez, zmarszczki, zasinienia lub worki. Często wręcz mamy sytuację w której oczy poniekąd nie pasują do reszty twarzy, dodają lat i sprawiają wrażenie, że jesteśmy wiecznie zmęczeni. Efekty po stymulatorach pod oczy są stopniowe, ale widoczne. W pierwszej kolejności zauważamy zagęszczenie skóry, poprawę kolorytu oraz napięcia. Docelowo chcemy doprowadzić do pogrubienia skóry, spłycenia doliny łez, wygładzenia zmarszczek i wyraźnego odmłodzenia.

 

Stymulatory pod oczy opinie. Nucleofill Soft Plus, Lumi Eyes i wiele innych

 

Stymulatory pod oczy cieszą się bardzo dobrą opinią. Wiele osób docenia fakt, że rekonwalescencja po nich jest zdecydowanie szybsza niż po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych. Wykazują wysokie bezpieczeństwo. Nie tylko poprawiają wygląd okolicy oka dając efekt odmłodzenia, ale także stanowią doskonałą prewencję. Na plus stymulatorów pod oczy działa także ich stosunkowo przystępna cena w stosunku do rozwiązań chirurgicznych. Poznaj pełną listę stymulatorów pod oczy na jakich pracujemy.

 

Jaki stymulator pod oczy?

 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo, przeróżnych preparatów różniących się między sobą składem, stężeniami i działaniem. Im lepiej dobrany stymulator tym lepsze uzyskujemy efekty, dlatego przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który przeprowadzi wywiad, oceni stan skóry, ustali przyczynę problemu i pomoże nam dobrać najskuteczniejszy produkt. Należy pamiętać o tym, że nawet jeśli jakiś konkretny preparat zadziałał cudownie u naszej koleżanki czy siostry, nie jest pewne, że zadziała równie dobrze na naszej skórze. Stymulatory tkankowe dobierane są indywidualnie, im precyzyjniej, tym lepsze efekty uzyskujemy.

 

Stymulatory tkankowe pod oczy kiedy efekty?

 

W zależności od typu, skali oraz źródła problemu na efekty po stymulatorach pod oczy będziemy potrzebowali innego czasu. Zwykle pierwsze efekty i wzrost kondycji skóry zauważane są już po 2 zabiegu, ale są to kwestie niezwykle indywidualne. Ważne jest, aby nie zniechęcać się nawet jeśli od razu nie widzimy żadnych rezultatów. Przystępując do zabiegów ze stymulatorami tkankowymi, musimy być świadomi, że będzie to proces, który może trwać.

Stymulatory pod oczy – przebieg zabiegu

Zabieg podawania stymulatorów tkankowych pod oczy jest specjalistyczną procedurą, mającą na celu poprawę kondycji i wyglądu skóry w tej delikatnej okolicy oraz zbudowanie rusztowania z kolagenu. Wszystko zaczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry w miejscu planowanej aplikacji, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i przygotować skórę do zabiegu. W niektórych przypadkach, w zależności od wrażliwości pacjenta i specyfiki używanego preparatu, może być zastosowane miejscowe znieczulenie. Ma ono na celu zapewnienie komfortu podczas procedury, minimalizując uczucie pieczenia czy ukłucia.

 

Doświadczony specjalista, wykorzystując cienką igłę, dokładnie wprowadza stymulator tkankowy w określone miejsca skóry wokół oczu. Cały proces wymaga nie tylko precyzyjności, ale również głębokiej wiedzy o anatomii tej części twarzy, aby zapewnić najbardziej optymalne i bezpieczne umiejscowienie produktu.

 

Po zakończeniu iniekcji, skóra może być delikatnie masowana. Ma to na celu równomierne rozprowadzenie produktu w traktowanej okolicy, co zapewnia lepsze efekty i minimalizuje ryzyko powstania nierówności. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące pielęgnacji oraz ewentualnych środków ostrożności, by utrzymać efekty jak najdłużej i unikać komplikacji.

 

Stymulatory pod oczy cena

 

Cena zabiegu stymulatorów tkankowych pod oczy zależna jest od marki preparatu, jego stężenia oraz od doświadczenia zabiegowca. Jak to zwykle ma miejsce przy zabiegach medycyny i kosmetologii estetycznej, należy wystrzegać się miejsc z najniższymi cenami, bo rynek niestety regularnie zalewają podrobione produkty, które są tańsze, ale mogą narobić mnóstwa powikłań. Zalecamy także, aby unikać gabinetów, które nie publikują efektów swoich prac. Portfolio zabiegowca to jedna z najcenniejszych metod pozwalająca nam na ocenienie jego umiejętności.

Podsumowanie

Czas trwania zabiegu

20 min.

Znieczulenie

Tak

Ilość zabiegów

4

Stymulatory pod oczy – zalecenia po zabiegu

Po zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych pod oczy ważne jest unikanie intensywnego masażu okolicy na którą podawany był preparat przez co najmniej 24 godziny, aby go nie przemieszczać. Należy także ograniczyć ekspozycję na słońce oraz unikać wysokich temperatur, jak sauny czy gorące kąpiele. W pierwszych dniach po zabiegu warto stosować delikatne kosmetyki, aby nie podrażniać skóry i nie zakłócać procesu regeneracji.

Przeciwwskazania

 • wszczepiony rozrusznik serca,
 • ciężka niewydolność wątroby i nerek,
 • czynna choroba nowotworowa,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • zaawansowana niewydolność żył,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • zakrzepica żylna,
 • stosowanie antykoagulantów,
 • skłonność do pojawiania się bliznowców,
 • stany zapalne skóry,
 • aktywna opryszczka.

Sprawdź jeszcze