25 września, 2023

Najlepsze stymulatory tkankowe dostępne na rynku

Obecnie rynek medycyny estetycznej jest zatłoczony różnorodnymi preparatami, a dynamika rozwoju sprawia, że praktycznie co chwilę pojawiają się nowe rozwiązania. W tym gąszczu produktów niezwykle ważne jest, aby móc rozróżnić te naprawdę skuteczne od tych mniej efektywnych. W klinice SPECTRUM dokładamy wszelkich starań, aby być zawsze krok przed konkurencją. Nasz zespół specjalistów nieustannie analizuje i testuje nowości, wybierając do oferty jedynie te stymulatory, które spełniają najwyższe standardy jakości i efektywności. Dzięki temu pacjenci SPECTRUM mogą być pewni, że poddają się zabiegom z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych i najskuteczniejszych produktów dostępnych na świecie.

Najlepsze stymulatory na twarz – lista

Nucleofill Strong 1.5ml
Nucleofill Strong to preparat odnawiający skórę za pomocą liftingu, działania antyoksydacyjnego i intensywnego nawilżenia. Aktywuje fibroblasty, neutralizuje szkodliwe rodniki i głęboko nawilża, czyniąc skórę jędrniejszą i młodszą. Jest to odpowiedź dla tych, którzy zauważają starzenie się skóry. Produkt jest naturalny, bezpieczny i ma formę przezroczystego żelu.
Sunekos 1200 3ml
Sunekos 1200 to innowacyjna technologia regeneracji macierzy pozakomórkowej wykorzystywana w procesie odnawiania skóry. Jest to efekt unikalnego, zastrzeżonego patentem połączenia kwasu hialuronowego z aminokwasami takimi jak glicyna, prolina, hydroksyprolina oraz hydroksylizyna. Te składniki aktywują odnowę ECM, czyli macierzy pozakomórkowej. Dodatkowo, dzięki walinie i lizinie, skóra zyskuje zdolność do produkcji elastyny, co przyczynia się do jej jędrności.
Ejal 40 2ml
Ejal 40 to włoskie stymulatory na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego dla skóry odwodnionej, z rozstępami czy narażonej na słońce. Działa poprzez odbudowę struktury macierzy pozakomórkowej i pobudza produkcję kolagenu. Preparat jest w pełni naturalny, bez dodatków, i jest bezpieczny. Technika 4 BRP pozwala na efektywne wprowadzenie preparatu z minimalnym ryzykiem powikłań.
Xela 1.1% 2ml
Redermalizacja to innowacyjna metoda walki ze starzeniem skóry, bazująca na wpływie kwasu bursztynowego i hialuronowego. Hyalual Institute wprowadził preparaty Xela Rederm® do procedury redermalizacji. Dzięki Bursztynianowi Sodowemu skóra zyskuje lepszy wygląd, staje się bardziej elastyczna, zmniejsza się głębokość zmarszczek i poprawia jej tekstura. Kwas Hialuronowy natomiast nawilża skórę, niwelując deficyt tej substancji w tkankach.
Xela 1.8% 2ml
Redermalizacja to innowacyjna metoda walki ze starzeniem skóry, wpływając na jej biochemiczne procesy, blokując wolne rodniki i zapobiegając odwodnieniu. Hyalual Institute wprowadził preparaty Xela Rederm® wykorzystujące bursztynian sodowy i kwas hialuronowy. Te substancje poprawiają elastyczność, wygląd skóry i redukują zmarszczki.
Xela 2.2% 2ml
Redermalizacja odnawia skórę, działając na procesy starzenia. Dzięki preparatom Xela Rederm® od Hyalual Institute, łączącym bursztynian sodowy z kwasem hialuronowym, skóra staje się elastyczniejsza i młodsza.
Profhilo 2ml
PROFHILO® H+L to zaawansowane stymulatory do odmładzania skóry oparte na stabilizowanych kompleksach hybrydowych HA o stężeniu 64 mg. Zawiera L-HA, które regeneruje skórę, i H-HA, odpowiedzialne za gęstość skórnej matrycy. Dzięki tym składnikom, skóra staje się bardziej napięta i pełna. Bioremodeling PROFHILO® efektywnie przeciwdziała wiotkości skóry, uwalniając molekuły poprawiające kontur twarzy. Jest to innowacyjny zabieg zapobiegający starzeniu się skóry, który skupia się na naturalnym HA o stężeniu 64mg i wykorzystuje zaawansowaną stabilizację.
Jaruplo 3ml
JALUPRO to metoda oparta na aminokwasach mająca na celu odnowienie skóry.
Przywraca skórze świeżość, elastyczność i chroni przed jej wiotczeniem. Działa skutecznie na skórę zarówno twarzy, jak i całego ciała. Zmniejsza widoczność zmarszczek, przeciwdziała elastozy i pomaga w poprawie wyglądu blizn, w tym blizn potrądzikowych, keloidów oraz rozstępów.
Jaruplo HWM 2.5ml
JALUPRO® HMW jest produktem do bio-rewitalizacji skóry szyi i dekoltu, zwłaszcza w miejscach głębokich zmarszczek. Zawiera wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy i aminokwasy, które długotrwale nawilżają skórę. W połączeniu z Dermapenem efekty są bardziej spektakularne w krótszym czasie.
Perfoskin 1.5ml
Najnowsza metoda odmładzania twarzy, szyi i dekoltu bez konieczności rekonwalescencji. Ten innowacyjny proces odnawiania skóry łączy moc tradycyjnej mikroigłowej mezoterapii frakcyjnej z odbudowującymi właściwościami techniki DOUBLE SYNERGIC EFFECT. Kluczowy składnik PERFOSKIN, bursztynian sodu, odgrywa centralną rolę w poprawie metabolizmu skóry, zwiększając produkcję energii, wspierając oddychanie komórek, transport jonów oraz produkcję kolagenu, elastyny i białek, a także poprawiając mikrokrążenie.
Neofound 1.5ml
Neofound to mocny biostymulator skóry, który przeciwdziała oznakom starzenia, takim jak zmarszczki czy przebarwienia. Dzięki zbilansowanym składnikom aktywnym, poprawia kondycję skóry. Zabieg stosowany jest w różnych technikach na twarz i dłonie, a efekty są widoczne po kilku sesjach.
Belviso Silhouette 3ml
Belviso Silhouette to nowoczesny stymulator komórkowy z składnikami takimi jak: polinukleotydy dla szerokiego działania, hexapeptyd do walki ze zmarszczkami, L-Prolina wspomagająca produkcję kolagenu, oraz zaawansowany kwas hialuronowy dla nawilżenia i efektu liftingu.
Vitaran 1ml
VITARAN to nowatorski stymulator oparty na polinukleotydach o działaniu nawilżającym, liftingującym i antyoksydacyjnym. Jest to fragment DNA pstrąga tęczowego zbliżony w 95% do ludzkiego DNA. Preparat niweluje zmarszczki, odmładza skórę, idealnie sprawdza się na okolice oczu.
Sisthaeme Hevo T+ 2ml
SISTHAEMA HEVO T to hydrożel z kwasem hialuronowym i trehalozą, który dłużej utrzymuje się w tkankach niż inne produkty. Poprawia wygląd skóry, dodając objętości i nawilżenia. Można go stosować na kości policzkowe, fałdy nosowo-wargowe i inne partie twarzy. Skład tego stymulatora zapewnia skuteczne nawodnienie, chroniąc jednocześnie skórę przed zniszczeniem.
Fillagen 1ml
Preparat biostymulujący łączy w sobie kolagen z jedwabników, który zwiększa jędrność skóry, z niskocząsteczkowym kwasem hialuronowym dla głębokiego nawilżenia. Dodatkowo zawiera peptydy pobudzające regenerację oraz karboksymetylocelulozę, chroniącą przed starzeniem.
Elisir BIO 5ml
Stymulator zalecany dla skóry z wyraźnymi zmarszczkami i wiotkością posiada status medycznego bezpieczeństwa. Jego składniki, jak fragmenty kwasu hialuronowego, pobudzają produkcję kolagenu. Aminokwasy i L-Izoleucyna dodają regenerację i ochronę UV. Skutek? Nawilżona i wygładzona cera.
Elisir COL 5ml
Preparat zawierający kwas hialuronowy, aminokwasy i cholinę, przeznaczony do nadawania napięcia mięśniowego i regeneracji tkankowej. Stymuluje skórę do produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Zalecany jest do zapobiegania i leczenia uszkodzeń skóry, przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Działa poprzez optymalizację funkcjonowania skóry, aktywując fibroblasty do odbudowy matrycy, z dzięki zawartości choliny.
Elisir LUX 5ml
Elisir Lux to produkt zawierający kwas hialuronowy, aminokwasy, zredukowany glutation i witaminę C. Jest on przeznaczony do silnej ochrony przed działaniem wolnych rodników oraz stymulacji regeneracji skóry. Można go stosować na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach.
Elisir LIFT 9ml
Elisir Lift to produkt zawierający kwas hialuronowy i aminokwasy, zapewniający efekt liftingu bez konieczności operacji chirurgicznej. Jest on przeznaczony do terapii obszarów ciała, takich jak szyja, dekolt i inne obszary o obniżonej elastyczności skóry.
PCL Polikaprolakton 20% 2ml
Preparat zawierający 20% polikaprolaktonu, to skuteczny środek odmładzający skórę. Działa jako płynny stymulator elastyny i kolagenu, wykorzystujący biodegradowalną technologię polimerów, w szczególności polikaprolaktonu (PCL). Poprzez tworzenie trójwymiarowej matrycy za pomocą nanocząsteczek PCL, produkt minimalizuje potencjalne komplikacje po zabiegu, zapewniając wygodę i komfort aplikacji.
Succinate Amber Saffron+ 3ml
To innowacyjny produkt stymulujący skórę. Zawiera kwas bursztynowy (1,5%), kwas hialuronowy i szafran, które nawilżają, redukują przebarwienia i stymulują produkcję młodego kolagenu. To działa przyspiesza metabolizm komórek, zapewniając regenerację i ochronę przed starzeniem.

Najlepsze stymulatory tkankowe pod oczy – lista

Electri 0.55%
To produkt renomowanej firmy Institute Hyalual, pochodzącej ze Szwajcarii. Przygotowany został do intensywnej rewitalizacji skóry. ELECTRI gwarantuje szybkie przywrócenie naturalnego blasku, elastyczności, jędrności oraz zdrowego wyglądu skórze, niezależnie od wieku pacjenta. Doskonale sprawdza się również jako środek zapobiegający przedwczesnemu starzeniu się skóry. Jego główną zaletą jest krótki czas rekonwalescencji oraz natychmiastowe nawilżenie i rozjaśnienie skóry już po jednym zabiegu. ELECTRI został stworzony w celu rewitalizacji skóry po ekspozycji na słońce lub zmniejszenia suchości skóry po zimie. Doskonale nadaje się dla osób z tzw. „skórą palacza” oraz dla tych, którzy chcą pozbyć się drobnych zmarszczek, cieni pod oczami lub przebarwień. Doskonale sprawdza się u osób, których zasinienia pod oczami są wynikiem stresu, niewyspania lub długiej pracy przy komputerze.
Xela 1.1%
Xela Rederm to wyjątkowy preparat, który ma bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne skóry. Działa poprzez zwiększenie produkcji energii w komórkach skóry, poprawę oddychania komórkowego oraz transportu jonów. Dodatkowo wspiera syntezę kolagenu, elastyny i innych białek, co prowadzi do wzrostu mikrokrążenia skórnego. Dzięki tym właściwościom preparat poprawia żywotność komórek skóry i zwiększa jej odporność na uszkodzenia. Xela Rederm 1,1% rekomendowany jest dla osób w wieku 28-35 lat, którzy borykają się z różnymi problemami skórnymi, takimi jak korekta oznak przedwczesnego starzenia się skóry, przebarwienia, zasinienia, cienie pod oczami. Preparat nie jest zalecany dla osób ze skłonnością do zastojów limfatycznych.
Lumi Eyes
Lumi Eyes2 to innowacyjny stymulator tkankowy, specjalnie opracowany do zabiegów mezoterapii igłowej w okolicach oczu i doliny łez. Jego głównym celem jest efektywne odmładzanie i regeneracja skóry, bez ryzyka wystąpienia obrzęku limfatycznego. Dzięki unikalnemu składnikowi aktywnemu – oczyszczonemu DNA z mleczka łososia, osiągane efekty są wyjątkowo zadowalające. Zabieg z wykorzystaniem Lumi Eyes redukuje widoczność zmarszczek wokół oczu oraz znacząco poprawia elastyczność skóry. Działa również naprawczo na uszkodzenia skóry właściwej za pomocą polinukleotydów, które posiadają działanie regenerujące. Głównym efektem działania Lumi Eyes jest aktywacja syntezy kolagenu, co sprzyja wzrostowi produkcji własnej elastyny oraz wspiera proces odbudowy łańcuchów DNA. W efekcie zastosowania stymulatora skóra w okolicach oczu i doliny łez staje się intensywnie nawilżona i odmłodzona, a także zauważalnie poprawia się jej elastyczność. Zabieg rewitalizuje również okolicę powiek, eliminując objawy zmęczenia i zasinienia, co przyczynia się do młodszego i bardziej promiennego wyglądu skóry.
H-DNA
Struktura dna, 3 oligonukleotydy owijają się wokół siebie i tworzą potrójną helisę. H-DNA to stymulator tkankowy posiadający w swoim składzie 5mg polinukleotydów oraz 15mg kwasu hialuronowego nieusieciowanego. Sprawdza się idealnie na zmarszczki w okolicy oka, dolinę łez oraz ubytki tkankowe. Niesie za sobą niskie ryzyko opuchnięć.
Nucleofil Soft Eyes
Działanie Nucleofill Soft polega na podnoszeniu, ujędrnianiu i liftingu skóry, głębokim nawilżeniu oraz działaniu antyoksydacyjnym. Metoda wykorzystuje polinukleotydy w stężeniu 7.5mg, które działają w trzech etapach: pobudzają receptory na fibroblastach, co aktywuje syntezę kolagenu typu I i elastyny, zapewniając zagęszczenie skóry i efekt liftingu, zwalczają stres oksydacyjny poprzez działanie antyoksydacyjne; oraz zapewniają głębokie nawodnienie tkanek, co długotrwale nawilża skórę na poziomie komórkowym, poprawiając jej elastyczność. Regularne zabiegi Nucleofill przyczyniają się do regeneracji, zagęszczenia i ujędrnienia skóry, sprawiając, że staje się promienna, odmłodzona, a objawy stresu oksydacyjnego zostają zredukowane. Skóra jest równomiernie nawilżona, co prowadzi do wygładzenia drobnych zmarszczek i wyrównania kolorytu.
AMI Eyes
To rewolucyjne rozwiązanie z Korei Południowej, które zostało zaprojektowane specjalnie do zabiegów mezoterapii wokół oczu. AMI Eyes to preparat, który działa na zasadzie odbudowy skóry właściwej poprzez zastosowanie polinukleotydów w stężeniu 10mg, znanych ze swojego działania regenerującego. Po zastosowaniu AMI Eyes skóra staje się intensywnie nawilżona i odmłodzona, pozbawiona objawów zmęczenia i zasinienia. Dzięki odpowiednio niskiemu stężeniu polinukleotydów, produkt może być używany nawet w delikatnych miejscach, takich jak okolice oczu, dłonie czy szyja.
Vitaran
Zabieg HP CELL VITARAN to zaawansowana terapia, która skutecznie i intensywnie pobudza procesy regeneracji skóry. Wykorzystuje on polinukleotydy (PDRN) 20mg, które aktywują produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając w ten sposób naturalną odnowę skóry. Ponadto, dzięki działaniu antyoksydacyjnemu, preparat zwalcza wolne rodniki, chroniąc skórę przed szkodliwymi skutkami środowiska. Kluczowym elementem jest także głębokie nawilżenie, które pomaga w przywróceniu elastyczności i gładkości skóry. Dodatkowo, poprawia krążenie krwi, co przyspiesza proces regeneracji i odnowy tkanek skórnych. Warto zaznaczyć, że produkt ten posiada certyfikat medyczny CE, co świadczy o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwie stosowania. Zabieg HP CELL VITARAN to kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry, które zapewnia widoczne i trwałe efekty w poprawie jej kondycji i wyglądu. Preparat ma bardzo wysokie stężenie, przez co może powodować obrzęki u osób ze skłonnościami do zastojów limfatycznych. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja.
Eye Bag Solution
Dermaheal Eyebag Solution to innowacyjny stymulator, który korzystnie wpływa na mikrokrążenie skóry i zapobiega opuchnięciom, szczególnie widocznym u osób skrajnie przemęczonych. Ten zaawansowany preparat zawiera peptydy biomimetyczne, które skutecznie redukują worki pod oczami oraz eliminują opuchnięcia. Ponadto, stosowanie tego preparatu przynosi również korzyści w terapii przeciwstarzeniowej poprzez znaczące zmniejszenie ekspresji czynników adipogennych, co zapobiega zastoju limfatycznemu. Dermaheal Eyebag Solution działa także na wygładzenie zmarszczek i poprawę elastyczności skóry, co w rezultacie daje wyraźny efekt odmłodzenia.
Dark Circle Solution
Dark Circle Solution to zaawansowany produkt, który opiera się na wyjątkowej mieszance peptydów biomimetycznych, mających działanie rozjaśniające, nawilżające i rozświetlające skórę pod oczami. Dzięki temu redukuje cienie i oznaki zmęczenia, nadając spojrzeniu świeży i promienny wygląd. Preparat wygładza także zmarszczki pod oczami oraz zapobiega ich pojawianiu się, poprawiając jednocześnie elastyczność skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo, reguluje syntezę melaniny, co zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się barwnika i powstawaniu cieni pod oczami.
Sunekos 200
Sunekos to rewolucyjny stymulator skóry, oparty na solidnych badaniach klinicznych. Jest to preparat stworzony specjalnie dla skóry normalnej, który może być bezpiecznie stosowany nawet w delikatnej okolicy oka. Sunekos 200 to terapia przeciwstarzeniowa, która skutecznie przeciwdziała utracie objętości, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz intensywnie nawilża skórę. Dzięki opatentowanej formule zawierającej kwas hialuronowy oraz kombinację aminokwasów – prekursorów kolagenu i elastyny, stymulator ten wspomaga regenerację macierzy pozakomórkowej. Sunekos 200, będący wyróżnionym wyrobem medycznym klasy III, można podawać zarówno igłą jaki i kaniulą. co czyni go idealnym rozwiązaniem także do aplikacji w delikatnej okolicy oka.
Global Eye
Terapia, która eliminuje wszelkie niedoskonałości skórne w okolicach oczu. Obszary wrażliwe wymagają szczególnej uwagi, dlatego też linia preparatów Global Eye została stworzona specjalnie w celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego działania przy minimalnej ingerencji. Preparat jest polecany dla osób, które borykają się z problemami takimi jak cienie i opuchlizna pod oczami, charakterystyczne linie oraz zmarszczki mimiczne, a także opadająca górna powieka. Zaletą zabiegu jest zerowe ryzyko wystąpienia siniaków. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku zmarszczek pod okiem i na dolnej powiece.
Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie