2 stycznia, 2022

RF mikroigłowa działanie i efekty zabiegu

Starzenie się to złożony proces który obejmuje takie czynniki jak zmarszczki mimiczne, ubytki tkanek, wiotczenie skóry, przebarwienia czy migracja tkanek. Jeszcze kilka lat temu głównym zabiegiem anty age wykonywanym w gabinetach był kwas hialuronowy usieciowany, czyli wypełniacz. Zabieg szybki, mało bolesny lub wręcz bezbolesny i do tego dający błyskawiczne efekty. To właśnie RF mikroigłowa Brzmi jak bajka, prawda?

Niestety, czas pokazał, że nie była to dobra strategia działania, a przepełnione kwasem twarze (Pillow Face) szybko nabierały nienaturalnego wyglądu. Co zatem robić? Odpowiedź jest prosta. Pobudzać! Aktywowanie naturalnych dla naszego organizmu procesów regeneracji i odbudowy skóry to nowy trend w estetyce, który najpewniej zagości na dłużej w gabinetach estetyki na całym świecie. Doskonałym duetem wpisującym się w nurt pobudzania i odbudowy są stymulatory tkankowe w połączeniu z RF mikroigłową czyli tzw. termoliftingiem.

W trakcie zabiegu, RF mikroigłowa

Co to jest RF mikroigłowa?

Jest to innowacyjny zabieg maszynowy RF mikroigłowa, nazywany jest też często termoliftingiem lub liftingiem bezoperacyjnym. Łączy on w sobie działanie igieł i fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej. RF powoduje ogrzewanie tkanki co obkurcza włókna kolagenowe oraz indukuje proces powstawania nowego kolagenu. Mikroigły z kolei powodują maleńkie, mechaniczne uszkodzenia skóry, które pobudzają fibroblasty to pracy i regeneracji.

Jak wygląda zabieg RF mikro?

Przed zabiegiem skóra jest oczyszczana i dezynfekowana. Następnie do skóry przykładana jest głowica z zamontowanym już jednorazowym kartridżem (24 lub 49 igieł). Głowica lekko zaciąga skórę, powstaje próżnia i skórę wbijane są igły. Następnie przez tkanki przechodzi jest fala radiowa i całość podgrzewa się do temperatury od 50 do 90 stopni (zależne od parametrów zabiegu). RF mikroigłowa pozwala dokładnie określić zakres zabiegu poprzez nakłucie skóry na pożądaną głębokość, nawet do 3,5 mm. Działa przy tym skuteczniej niż klasyczne lasery, które sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm. W RF mikroigłowej dokładnie regulujemy nie tylko zasięg zabiegu, ale również czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.

Działanie RF mikro

Czy RF mikroigłowa boli?

Zabieg należy do mało bolesnych. Oczywiście przy bardzo niskim progu bólowym istnieje możliwość wykonania znieczulenia, aczkolwiek nie jest to zalecane. Znieczulenie powoduje lekkie rozpulchnienie i opuchnięcie skóry, co zmniejsza skuteczność zabiegu. Nasi zabiegowcy zawsze wykonują zabieg do granicy bólowej Klienta.

Ile zabiegów RF należy wykonać?

W zależności od kondycji skóry i wieku Klienta zaleca się krótką serię 3-4 zabiegi lub dłuższą serię 4-6 zabiegów. Zabiegi wykonujemy co 4-6 tygodni. W procedurach leczniczych na ciało (rozstępy, wiotki brzuch pociążowy) ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie.

Czy zabieg RF jest niebezpieczny?

Zabieg jest praktycznie bezinwazyjny i charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem, a przy tym jest niezwykle skuteczny. W internecie można napotkać czasami na historie o „ugotowanym kolagenie” po RF, mają one jednak nie wiele wspólnego z prawdą. Efekt ogrzewania to zaledwie ułamek sekundy, nowoczesne maszyny wyposażone są dodatkowo w głowice chłodzące. Oczywiście przy zastosowaniu za wysokich parametrów można oparzyć skórę i wręcz doprowadzić do blizn, dlatego tak ważne jest, aby na zabieg udawać się do gabinetów z profesjonalnym sprzętem i nie wybierać najtańszej dostępnej opcji.

Na co pomaga RF mikroigłowa?

Zabieg ma szeroki wachlarz zastosowań:

  • anty age/napięcie skóry/zmarszczki
  • rozszerzone pory
  • poprawa kolorytu
  • redukcja blizn zwłaszcza potrądzikowych
  • redukcja rozstępów
  • regeneracja brzucha po ciąży
  • wyszczuplenie i napięcie podbródka
  • redukcja cieni pod oczami/worków pod oczami/napinanie opadającej powieki

Czy RF mikroigłową można łączyć z innymi zabiegami?

Tak, zabieg można łączyć z peelingami lub czynnikami wzrostu. Bardzo polecamy połączenie RF mikro z GenFactor lub EstGen, taka procedura sprawdza się zwłaszcza w przypadku blizn zanikowych. Wspaniałe działanie odmładzające ma połączenie RF mikro ze stymulatorami (zwłaszcza w technice BAP).

Będą w serii RF i stymulatorów niezwykle ważna jest też odpowiednia suplementacja. Na wizycie zabiegowiec rozpisuje rodzaje i ilości preparatów jakie musimy przyjmować, aby spotęgować i utrzymać na długo efekt zabiegu.

RF mikroigłowa efekty

Efekt serii
Efekt serii RF mikro
Redukcja blizn po trądziku
Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie