To oczy – jako pierwsze – zwracają uwagę innych osób i niestety jako pierwsze zdradzają też wiek. Pojawiają się pod nimi nie tylko zmarszczki, ale również worki i cienie. Powody ich powstawania są różne. Jeżeli ich przyczyną jest wiek, aby się ich pozbyć, warto sięgnąć po specjalną broń. Jest nią medycyna estetyczna. Dowiedz się, co może pomóc ci uporać się z problemem cieni i worków pod oczami.
 Kondycji skóry pod oczami nie służy ani wiek, ani niezdrowy styl życia. U młodych ludzi sińce i worki w tym miejscu na twarzy mogą być spowodowane:
 Jednak już po 25. roku życia rozpoczyna się proces starzenia się skóry. Dotyczy on również okolic oczu. Mniej intensywna produkcja kolagenu i elastyny sprawia, że skóra w tym miejscu staje się wiotka, co skutkuje pojawieniem się nieestetycznych worków.
 Również cienie pod oczami to efekt upływu czasu. Z wiekiem skóra staje się coraz cieńsza, ubywa w niej tkanki tłuszczowej, a znajdujące się w niej naczynia krwionośne mogą być coraz bardziej widoczne. Wtedy okolice dolnej powieki zaczynają wyglądać na zasinione – powstają tam charakterystyczne cienie.
 
W przypadku worków i cieni pod oczami ważne są: profilaktyka i zdrowe nawyki. Aby te „defekty” nie pojawiły się zbyt szybko w okolicach dolnej powieki, należy wysypiać się, zdrowo się odżywiać i pić dużo wody. Jednak dobre nawyki nie wystarczą, jeżeli za wygląd skóry pod oczami odpowiedzialny jest wiek i postępujące wraz z nimi procesy starzenia.
Stymulatory pod oczy to preparaty, w których składzie znajdują się składniki w różny sposób wspierające kondycję skóry. Pomagają one m.in. stymulować syntezę kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego. Tym samym wspomagają one nawilżenie i redukcję opuchlizny skóry w okolicach dolnej powieki oraz jej zasinienia.
„Skutkiem ubocznym” poddania się zabiegowi z wykorzystaniem takich preparatów może być też odmłodzone spojrzenie. Składniki znajdujące się w stymulatorach wspomagają wygładzenie skóry i zmarszczek mimicznych pod oczami, jej regenerację i przywrócenie jej blasku.
Efekty są widoczne już po pierwszej iniekcji preparatu. Zaleca się jednak, aby powtarzać go czterokrotnie, co 2 lub 4 tygodnie. Natomiast by osiągnięty efekt utrzymał się, to po 4 lub 6 miesiącach warto poddać się zabiegowi przypominającemu.
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę koktajlu składników aktywnych, które mają wspomóc jej kondycję i poprawę wyglądu. To samo dotyczy zabiegu wykonywanego w okolicach dolnej powieki.
Taki koktajl może zawierać peptydy biomimetyczne i aminokwasy. Pierwsze z tych składników wspomagają jędrność, elastyczność, sprężystość i zdolność skóry do powrotu do stanu pierwotnego. Tym samym pomagają w redukcji worków pod oczami. Natomiast aminokwasy wspierają dodatkowo nawilżenie skóry. Wśród składników aktywnych, które wstrzykuje się pod oczy podczas mezoterapii igłowej, znajdują się też takie wspierające mikrokrążenie. W ten sposób wspomagają one redukcję wizualnie dodających lat cieni pod oczami.
Z wiotką, obwisłą skórą pod oczami można uporać się, decydując się na zabieg z wykorzystaniem lasera IPL. Wiązka światła lasera przenika do jej głębokich warstw, co wspomaga jej ujędrnienie, poprawę tekstury oraz zmniejszenie widoczności naczynek krwionośnych. Efektem tego jest odmłodzone spojrzenie.
 Skóra pod oczami jest z natury kłopotliwa. Jest cienka, delikatna i podatna na podrażnienia. Natomiast typowe dla niej w pewnym wieku worki i cienie mogą dodawać lat oraz powodować, że twarz wygląda na zmęczoną. Dlatego jeśli dotyczy cię ten problem, wiesz, co robić – przemyśl jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.
Rozpocznij dzień z nową energią – zredukuj cienie i worki pod oczami!