27 stycznia, 2022

Yellow Peel peeling z retinolem

Yellow peel wspaniała synergia retinolu, amidu kwasu nikotynowego i czynników wzrostu.

Rynek beauty zalany jest wszelakimi peelingami chemicznymi, mechanicznymi, kawitacyjnymi czy enzymatycznymi. W każdej okolicznej drogerii możemy zakupić produkt złuszczający w formie żelu, maski, pianki, kremu, pasty, w kroplach, w płatkach, w pudrze lub nawet peelingujące gąbki. Czy przy takiej obfitości i różnorodności możliwe jest wymyślenie czegoś nowego? Okazuje się, że tak! I udowodniło to nasze ulubione laboratorium chemiczne z Cypru.

Retinol i kwas nikotynowy

Yellow Peel z retinolem

Yellow peel to w zasadzie specyficzna reakcja chemiczna, której środowiskiem jest nasza skóra. Nie wymaga tarcia, drapania ani innych inicjatorów złuszczania, bo cała praca odbywa się na poziomie atomowym. Głównymi składnikami Yellow Peel są:

 • retinol 5-6% czyli akseroftol C20H29OH. Związek ten odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naskórka, chroni go przed drobnoustrojami oraz zakażeniami ropnymi, a także stymuluje jego właściwy wzrost. Jest bardzo skutecznym składnikiem przeciwstarzeniowym oraz przeciwzmarszczkowym.
 • amid kwasu nikotynowego zwany również nikotynamidem, wraz z kwasem nikotynowym oraz heksanikotynianem inozytolu wchodzi do grupy związków określanych wspólnym mianem witaminy B3 – niacyny. Główną aktywność biologiczną wykazuje jako związek prekursorowy dla dwóch kluczowych dla sprawności metabolizmu energetycznego ustroju koenzymów: dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego określanych niekiedy jako „cząsteczki młodości”, które biorą udział w szerokim spektrum przemian komórkowych w skórze. Właśnie z tego względu kosmetyki z niacyn amidem są polecane tak wielu osobom w niwelowaniu różnych problemów skórnych. Amid kwasu nikotynowego pomaga skutecznie rozjaśnić przebarwienia, ogranicza nadmierny łojotok oraz przywraca równowagę barierze hydrolipidowej, goi zmiany zapalne i pomaga zachować młodość skórze.
 • oligopeptyd 20 czyli czynnik wzrostu. Oligopeptydy to aktywne biologicznie cząsteczki zbudowane z aminokwasów oraz wiązań peptydowych. Ich zastosowanie w kosmetyce wciąż się poszerza, ponieważ jak się okazało, te wyjątkowe peptydy biomimetyczne nie tylko pielęgnują i chronią skórę, ale także mają właściwości konserwujące. Aktualnie temat oligopeptydów nie schodzi z wokandy środowiska naukowego, a zapotrzebowanie na tego rodzaju składniki kosmetyków wciąż rośnie.
 • pantenol 5% czyli humektant wiążący i zatrzymujący wodę w naskórku.
 • alantoina, nietoksyczna pochodna kwasu moczowego, działająca kojąco, przeciwzapalnie, ściągająco, regenerująco i nawilżająco

Jak wygląda zabieg Yellow peel ?

Zabieg jest szybki i bezbolesny. Najpierw skóra jest oczyszczana, przeprowadzany jest demakijaż i dezynfekcja. Następnie zabezpieczane są okolice oczu, skrzydełek nosa i ust oraz zmiany barwnikowe. Następnie w skórę stopniowo wprowadzamy preparat Pre- Treatment, który może powodować lekkie swędzenie. Gdy preparat odparuje, kanapkowo nakładany jest Skin Revival, który inicjuje reakcję. Nakładamy go w kilku warstwach, cały czas obserwując intensywność reakcji. Gdy wszystko przebiega zgodnie z planem, po nałożeniu ostatniej warstwy zabieg jest kończony, a Klient wraca do domu z preparatem na twarzy.

Jeśli gwałtowność reakcji na skórze nie wzrasta, preparat pozostawiamy przez 8-10 godzin, a następnie zmywamy.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Świeżo po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Zwykle po 24-48 godzinach pojawia się złuszczanie, które utrzymuje się średnio od 5 do 7 dni. Nie jest ono jednak na tyle intensywne, by wykluczać nas z życia codziennego.

Ile zabiegów należy zrobić?

O ilości zabiegów decyduje kondycja skóry. W większości przypadków wystarczają 3-4 zabiegi do osiągnięcia bardzo dobrych rezultatów. Zabiegi wykonujemy co 10-14 dni.

Przeciwskazania do zabiegu Yellow peel

 • ciąża i karmienie piersią
 • aktywna opryszczka
 • rany na skórze w obszarze zabiegowym
 • teleangiektazje
 • leczenie ogólne dermatologicznymi lekami doustnymi lub miejscowymi (do 3 miesięcy wstecz)
 • zapalenie tkanki łącznej

Efekty po zabiegu Yellow peel

Ten zabieg to przede wszystkim odmładzanie. Skutecznie spłyca zmarszczki, wyrównuje koloryt, napina, rewitalizuje, obkurcza pory i reguluje wydzielanie się sebum. Efekty widoczne są dość szybko, zwykle już po jednym zabiegu.

Jaka jest cena zabiegu Yellow peel?

Aktualny cennik można znaleźć tutaj: CENNIK

Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie