11 października, 2021

NMF – silnie nawilżająco – regenerujący zabieg

Czym jest czynnik NMF? NMF (z angielskiego : natural moisturizing factor) jest naturalnym czynnikiem nawilżającym, występującym w warstwie rogowej skóry człowieka. Głównym jego zadaniem jest ochrona skóry przed odwodnieniem. Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ wygląd naszej skóry zależy od zatrzymania wody w warstwie rogowej (stratum corneum).

Zabieg nawilżający NMF

SKŁAD NMF: 

– Kwas piroglutaminowy (PCA) lub kwas pirolidowokarboksylowy

Mocznik (7%) – ma zdolności wiązania wody (jest higroskopijny). Jest bardzo dobrym czynnikiem nawilżającym. W stężeniach wysokich ma działanie złuszczające.

– Mleczany (12%) – zatrzymują wodę w korneocytach, intensywnie skórę nawilżają

– Cukry (3.5%) – gluzoka,mannoza,galaktoza,fruktoza 

– Składniki mineralne – Wapń, Magnez, Sód, Potas

– Wolne aminokwasy (40%)

– szczególnie seryna i cytrulina


Jakie zastosowanie ma zabieg? 

Jest to głęboko nawilżający zabieg estetyczny zalecany skórom suchym, odwodnionym, starzejącym się z widoczną utratą jędrności skóry. Zabieg ten zalecany jest również osobom z zaburzoną barierą hydrolipidową ze względu na obecność ceramidów w zabiegu. W zabiegu występują również składniki takie jak :

KWAS MLEKOWY – wytwarzany przez bakterię kwasu mlekowego, ma silne właściwości nawilżające, stymuluje również fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu jest świetnym składnikiem w działaniu anty age

WODA LODOWCOWA – źródłko minerałów i cennych pierwiastków

PULLULAN (polisacharyd) – ma zdolności wiązania wody z naskórka, a jednocześniechroni przed jej utratą. 

Czynnik NMF – substancja naturalnie występująca w naskórku

LIKOPEN – antyoksydant

OLEJ Z AVOCADO- olej zawierający duże ilości witamin takich jak : witamina A,K,PP,H,E. W jego składzie znajdują się również cenne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz pierwiastkitakie jak : Żelazo, Mangan, Magnez. Olej ten wyraźnie poprawia elastyczność skóry, tworzyna jej powierzchni ochronny film, dzięki czemu skóra nie traci wilgoci.

MASŁO SHEA – ma mocne właściwości pielęgnacyjne skóry ze względu obecność kwasów tłuszczowych, wosków oraz trójglicerydów.


Jakie efekty daje?

Silne nawilżenie w głębokich warstwach skóry- Poprawa jędrności skóry- Wyrównanie kolorytu – Odbudowa bariery hydrolipidowej- Przygotowanie do kolejnych zabiegów 


Dla kogo polecany jest zabieg NMF?

 – skóra sucha- odwodnienie skóry- zaburzony płaszcz hydrolipidowy- skóra wiotka, starzejąca się- skóra matowa, poszarzała- dla skóry trądzikowej, ale bez stanów zapalnych- dla skór starzejących się, w celu działania – anty age.


Jak często należy wykonywać zabieg NMF

Standardowo zaleca się serie zabiegową 4-6 zabiegów, co 1-2 tygodnie. Jednakże każda skóra jest inna, dlatego zaleca się ustalić serię zabiegową na konsultacji z kosmetologiem.

Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie