1 marca, 2020

TOP10 – Najskuteczniejsze preparaty do lipolizy iniekcyjnej

Zabieg lipoliza iniekcyjnej jest praktycznie bezbolesną, bezpieczną oraz stosunkowo niedrogą alternatywą dla zabiegów liposukcji czyli odsysania tłuszczu. To zabieg polegający na rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej w problematycznych obszarach. Dzięki niemu możemy skutecznie wyeliminować złogi tłuszczu na udach, podbródku, brzuchu, boczkach, bryczesach, kolanach i nie tylko. Zabieg cieszy się bardzo dużą popularnością, a producenci wypuszczają regularnie wypuszczają nowe preparaty do lipolizy, kusząc coraz wyższą skutecznością.

Nasza praktyka zabiegowa pokazuje, że nie każdy preparat lipolityczny jest wart uwagi. Wiele z nich, pomimo wielkich obietnic producentów, działa kiepsko lub wcale, redukując jedynie portfel zamiast tkanki tłuszczowej. Odpowiedni dobór i dopasowanie preparatu to klucz do sukcesu w walce z oporną tkanką tłuszczową. Na szczęście w całym tym wachlarzu przeróżnych preparatów różnych marek i producentów można wybrać te preparaty do lipolizy, które faktycznie działają.

Jaki preparat do lipolizy iniekcyjnej?

Oto najskuteczniejsze preparaty do lipolizy iniekcyjnej jakie, w naszej opinii, dostępne są na rynku. Oczywiście nie każdy z tych preparatów będzie skuteczny dla każdej osoby, dlatego przed ostatecznym wyborem marki produktu niezbędna jest konsultacja z zabiegowcem.


Preparaty do lipolizy iniekcyjnej:

Lipolab
To jest środek, który pomaga zmniejszyć lokalne nagromadzenie tłuszczu. Składnik o nazwie deoksycholan sodu niszczy komórki tłuszczowe, co pomaga innemu składnikowi, fosfatydylocholinie, dostać się do trójglicerydów. Następnie te trójglicerydy są przekształcane w kwasy tłuszczowe i glicerol, które są przetwarzane wewnątrz komórki.
Po zastosowaniu tego środka, sylwetka staje się smuklejsza, a skóra bardziej jędrna i elastyczna. Preparat Lipo Lab+ to idealne zakończenie procesu odchudzania, zwłaszcza w trudnych miejscach jak podbródek, wewnętrzna część uda czy szyja.

SKŁAD: Czysta fosfatydylocholina (PCC o czystości 99,8%): 700 mg, Deoksycholan sodu: 50 mg, L-karnityna: 600 mg, sól sodowa kwasu hialuronowego: 100 mg, Zestaw peptydów, w tym: Palmitoyl Pentapeptyd-4, Palmitoyl Tetrapeptyd-7, Acetyl Heksapeptyd-8.
Lipolax +
Preparat o nazwie Lipo Lax + działa w taki sposób, że inicjuje specyficzny proces biochemiczny w naszym organizmie. Ten proces polega na rozkładzie triglicerydu – głównego składnika budulcowego komórek tłuszczowych, nazywanych adipocytami. Gdy trigliceryd zostaje rozbity, dzieli się na trzy niezależne cząsteczki kwasu tłuszczowego oraz dodatkową cząsteczkę glicerolu.
To działanie preparatu jest niezwykle ważne, ponieważ po jego aplikacji w obrębie tkanki tłuszczowej tłuszcze zmagazynowane w adipocytach zostają uwolnione. Innymi słowy, Lipo Lax + pomaga „wyciągnąć” tłuszcz z komórek tłuszczowych, co może być korzystne w kontekście różnych zabiegów estetycznych.

SKŁAD: fosfatydylocholina 1000mg, dezoksycholan 5mg, PPC o czystości 99,8%, L-Karnityna 200mg
Lipolax VL
Ten produkt jest używany do redukcji tłuszczu na twarzy oraz w innych miejscach ciała, gdzie występuje problem zwiotczałej skóry i zbyt dużej ilości tłuszczu.
Jest to nowoczesna mieszanka bardzo skutecznego składnika rozkładającego tłuszcz oraz nowatorskich peptydów biomimetycznych, które działają na zagęszczanie skóry.
Lipolax VL 10ml stymuluje naturalne procesy przetwarzania tłuszczów w organizmie i intensywnie promuje rozkład tłuszczu. Efektem jest rozpuszczenie tłuszczu pod skórą oraz poprawa owalu twarzy i sylwetki ciała.

SKŁAD: Fosfatydylocholina: 600 mg, L-karnozyna: 10 mg na mililitr, Sól sodowa kwasu hialuronowego: 20 mg na mililitr. Zestaw peptydów, w tym: Palmitoyl Pentapeptyd-4, Palmitoyl Tetrapeptyd-7, Acetyl Hexapeptyd-8 o masie 3000 mg.
Kabelline
To nowoczesny produkt przeznaczony do lokalnego usuwania tłuszczu bez konieczności interwencji chirurgicznych. Zawierający deoksycholan sodu skutecznie atakuje i eliminuje komórki tłuszczowe pod skórą, co przyczynia się do zauważalnego zmniejszenia tłuszczu w wyznaczonych obszarach. Działa również w taki sposób, że hamuje powrót gromadzenia się tłuszczu w miejscach leczenia. Dzięki temu można szybko uzyskać pożądane efekty smukłości i lepsze kształty twarzy, eliminując przy tym uporczywe nagromadzenia tłuszczu.

SKŁAD: 10% roztwór deoksycholanu sodowego, L-karnityna oraz ekstrakt z karczocha.
Power Delete
Ten produkt jest przeznaczony do redukcji tłuszczu i przynosi wyraźne korzyści w eliminacji zbędnej tkanki tłuszczowej.
Umożliwia rozbicie i naturalne usunięcie nagromadzonego tłuszczu przez procesy metaboliczne organizmu.
Power Delete nie tylko pomaga w redukcji tłuszczu, ale także wzmocnieniu i odnowie skóry, chroniąc przed pojawieniem się luźnej skóry lub nieestetycznych fałd po utracie wagi.
Dzięki unikatowym składnikom, Power Delete wspiera produkcję kolagenu i elastyny, co czyni skórę bardziej napiętą i elastyczną po zabiegu. Co ważne, nie prowadzi to do pojawienia się obrzęków.

SKŁAD: Deoksycholan, Fosforan adenozyny disodowej, Trifosforan adenozyny, Tyrozyna, Ekstrakt z orzecha włoskiego, Ekstrakt z kory drzewa kasztanowego, Ekstrakt z alg pęcherzykowatych, Ekstrakt z korzenia konwalii japońskiej.
Cincelar +
Cincelar + posiada właściwości rozkładające tłuszcz i składa się z 0,8% kwasu deoksycholowego, który został zaakceptowany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).
Kwas deoksycholowy nie tylko zmniejsza objętość komórek tłuszczowych, ale również je eliminuje. Następnie są one usuwane z organizmu drogą moczową, co sprawia, że efekt jest długotrwały.
W porównaniu z innymi popularnymi produktami, Cincelar + powoduje o połowę mniej bólu i obrzęku.
Unikalne dostosowanie pH i ciśnienia osmotycznego w Cincelar + sprawia, że zabiegi są mniej bolesne. Dodatkowo, produkt skutecznie ogranicza obrzęki i nie prowadzi do powstawania guzków.

SKŁAD: dezoksycholan sodu, chlorek sodu, karnityna, gliceryna, aneuryna, woda, witamina B.
Mesosculpt
Po zastosowaniu Belviso Mesosculpt skóra jest jędrniejsza, a sylwetka bardziej wymodelowana. Preparat bazuje na naturalnych ekstraktach roślinnych. Obrzęk po zabiegu jeśli występuje, ustępuje w ciągu kilku godzin. To bezpieczny produkt, zalecany przez koreańskich specjalistów do modelowania twarzy oraz eliminacji worków pod oczami. MESOSCULPT dobrze radzi sobie również z redukcją tłuszczu na ciele, np. brzuchu czy pośladkach. Już po pierwszej aplikacji widać poprawę kondycji skóry.

SKŁAD: Deoksycholan, Fosforan adenozyny disodowej, Trifosforan adenozyny, Tyrozyna, Ekstrakt z orzecha włoskiego, Ekstrakt z kory drzewa kasztanowego, Ekstrakt z alg pęcherzykowatych, Ekstrakt z korzenia konwalii japońskiej, peptydy sygnałowe (Palmitoil Pentapeptide-3) i remodelingowe peptydy (peptydy stymulujące i przebudowujące – Acetyl Tripeptide-9).
Venome Lipo Slim
Preparat do lipolizy składający się z dwóch składników synergicznie współdziałających w aktywacji lipolizy: fosfatydylocholiny i kwasu deoksycholowego. Dzięki bogatemu stężeniu składników aktywnych, produkt jest jednym z najbardziej efektywnych w terapiach lipolitycznych przeciwko trudnym do usunięcia zasobom tłuszczu.
Jego wysoka stabilność sprawia, że działa dłużej i bardziej skutecznie eliminuje miejscowe nagromadzenia tłuszczu.

SKŁAD: Aqua (Water), fosfatydylocholina, kwas deoksycholowy, Benzyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol
Aqualyx
Jest to preparat do lipolizy iniekcyjnej nie zawierający fosfatydylocholiny, z deoksycholanem sodu jako głównym składnikiem działającym na komórki tłuszczowe. Ten detergent rozkłada tłuszcz i uszkadza błony komórkowe, prowadząc do rozpadu komórek tłuszczowych. Aqualyx sprawia, że komórki tłuszczowe są niszczone, trafiają do wątroby i są usuwane z organizmu przez nerki.

SKŁAD: mikrożelowy roztwór wodny zawierający specyficzny typ agarozy, substancję buforującą, sól sodową kwasu dezoksycholowego, wodę, chlorek sodu.
Prostrolane Inner- B SE
Prostrolane Inner-B SE to nowatorski produkt peptydowy, klasyfikowany jako produkt medyczny, przeznaczony do terapii peptydowej skóry twarzy.
Działa odmładzająco, redukując widoczne nierówności, wyszczuplając i oznaki starzenia, sprawiając, że skóra staje się gładka i jędrna.
Dzięki technice stopniowego uwalniania peptydów, jego działanie przedłuża się do 2 tygodni po zabiegu, z peptydami stopniowo wnikającymi w głębsze warstwy skóry.

SKŁAD: Kwas hialuronowy. Zestaw 5 peptydów: Nanopeptyd-32 – pobudza procesy przemiany węglowodanów, co przyczynia się do wygładzenia skóry. Pentapeptyd-43 – wspomaga rozkład tłuszczów w skórze. Tripeptyd-41 – przyspiesza odnowę tkanek i wzmacnia strukturę skóry. Oktapeptyd-11 – pomaga w odnowie komórek, co polepsza kondycję skóry.

Dlaczego lipoliza nie działa?

Czasami w sieci spotykamy się z opiniami, że lipoliza nie działa. Winy za to nie ponoszą wyłącznie preparaty do lipolizy iniekcyjnej. Przyczyną może być bowiem szereg zupełnie innych powodów, w tym zdrowotnych. Brak skuteczności zabiegu lipolizy wynika zwykle z:

  • Zbyt krótkiej serii zabiegowej. Należy pamiętać, że ilość zabiegów jest aspektem bardzo indywidualnym, jednej osobie mogą wystarczyć trzy zabiegi, inna może wymagać sześciu.
  • Źle dobrany preparat. Preparaty do lipolizy różnią się miedzy sobą składem. U jednej osoby może lepiej sprawdzać preparat X, a u innej Y. Tu nie ma reguły. W Klinice Spectrum w Krakowie po każdorazowym zabiegu lipolizy nasi zabiegowcy zbierają dokładny wywiad, ustalając jak organizm reagował na zabieg. To pozwala nam manewrować pomiędzy poszczególnymi preparatami i dobrać najskuteczniejszy dla danej osoby.
  • Tkanka tłuszczowa odporna na preparaty lipolityczne. To niezwykle rzadkie przypadki. Jeśli organizm nie reaguje na żadne preparaty do lipolizy, wtedy należy rozważyć liposukcję.
  • Kwestie zdrowotne. Niedoczynność tarczycy, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej lub HTZ może spowolnić efekty.

Rezultaty przed i po

Lipoliza podbródka Kraków – efekty jednego zabiegów
Lipoliza podbródka – rezultat 3 zabiegów
Cudowne efekty 3 zabiegów
Modelowanie sylwetki przy pomocy lipolizy iniekcyjnej
Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie