14 października, 2020

Najlepsze zabiegi na trądzik różowaty. Anti Rosacea, Azelaic, Rossatore.

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry, która objawia się zaczerwienieniem, widocznymi naczynkami krwionośnymi oraz grudkami i krostkami na twarzy. Wpływa ona negatywnie nie tylko na wygląd, ale również na samopoczucie osób, które się z nią zmagają. Na szczęście, dzięki postępom w dermatologii estetycznej, dostępnych jest wiele terapii pomagających w jej zwalczaniu. Poniżej przedstawiamy najlepsze zabiegi, które są na topie wśród metod leczenia czyli Rossatore, Anti Rosacea i Azelaic.

 

Etiopatologia – skąd się bierze trądzik różowaty?

Etiopatologia choroby nie jest do końca poznana, jednak wymienia się istotne elementy przyczyniające się do zaostrzenia przebiegu choroby.

Występowanie zmian oraz ich zaostrzenie powodują takie czynniki jak:

 • Nadmierne spożycie alkoholu oraz wyrobów nikotynowych
 • Niekorzystne czynniki atmosferyczne (zimny wiatr, duża ekspozycja na słońce, przechodzenie ze skrajnie ciepłego środowiska do zimnego, smog)
 • Silny stres, niepokój
 • Ostre lub zbyt gorące potrawy, pokarmy z wysokim poziomem histaminy
 • Alergie pokarmowe oraz wziewne (pierze, roztocza – nużeniec, kurz, pleśń, pyłki drzew)
 • Nieodpowiednia pielęgnacja skóry (niedobrane kosmetyki, zbyt silne preparaty myjące)
 • Niektóre leki (steroidy, antybiotyki, niektóre leki przeciwzapalne).
 

W jakich postaciach występuje trądzik różowaty?

Istnieją cztery postacie choroby:

 • Krostkowo- grudkowych
 • Przerostowo-naciekową
 • Rumieniowa z widocznymi teleangiektazjami
 • Odmiana oczna
 

Fazy powstawania trądziku różowatego

Wyróżnia się trzy fazy powstawania choroby. W fazie pierwszej (rumieniowo-teleangiektatycznej) występuje rumień w kształcie litery V, ma on charakter nawrotowy jednak z czasem ulega utrwaleniu. Zauważyć można również występowanie teleangiektazji. Ten etap bardzo często bywa lekceważony, zwłaszcza gdy rumień ma charakter nawrotowy. To przyczynia się do pogorszenia stanu skóry i przejścia w kolejne etapy.

Początki powstawania

W fazie drugiej (grudkowo-krostkowej) dodatkowo pojawia się grudki oraz obrzęk na twarzy, zwłaszcza w okolicy oczu. Skóra staje się bardziej zapalna, reaguje na tolerowane dotąd kosmetyki czy środowiskowe czynniki drażniące.

W trzeciej fazie trzeciej (faza guzowata) następuje widoczne pogrubienie skóry, u mężczyzn problem może pojawić się także na nosie. Często gałka oczna również zostaje zaatakowana i objawia się swędzeniem, zapaleniem spojówek oraz brzegu powieki. Poniższe zdjęcie przedstawia trzecią fazę choroby, która zaatakowała okolice nosa u mężczyzny.

 

Rossatore Dottore

Zalecanym, bardzo skutecznym zabiegiem o działaniu adaptogennym jest Rossatore Dottore od dr. Jankowiaka. Zabieg ten działa przeciwzapalnie, zmniejsza reaktywność skóry, wpływa na odbudowę bariery hydrolipidowej, poprawia koloryt. Doskonale łagodzi objawy neurogennego ( wywołanego stresem) stanu zapalnego skóry.

Składnikami aktywnymi w zabiegu są substancje takie jak:

 • Arginina – aminokwas, ma działanie łagodzące
 • Niacynamid– substancja łagodząca, wyciszająca, przyczynia się do zwiększenia ilości ceramidów w skórze co przyczynia się do odbudowy bariery hydrolipidowej.
 • oraz najważniejszy składnik – Cytryniec chiński

Co to jest cytryniec chiński i jak działa?

Cytryniec chiński (łac. Schisandra chinensis), o którym wspomina już farmakologia z 250r. p.n.e. w Chinach nazywany jest wu-wei-zi, czyli owoc o pięciu smakach. Jego okrywa jest słodka, miąższ kwaśny, nasiona gorzkie i cierpkie, a proszek z nasion podczas przechowywania nabiera słonego posmaku. Owoce cytryńca bogate są w wit. A, C, E oraz schisandrynę – substancję o właściwościach wzmacniających i tonizujących, pozytywnie wpływającą na układ nerwowy i wydolność fizyczną.

Zabieg Rossatore wykorzystuje adaptogenne właściwości cytryńca. Adaptogeny to rośliny, które zwiększają odporność skóry na szkodliwe bodźce chemiczne i fizyczne, działają przeciwzapalnie i redukują zaczerwienienie skóry.

Badania aplikacyjne wykazały, że pierwsze efekty w postaci poprawy kolorytu skóry widoczne są już po pierwszym zabiegu. Po całej serii zabiegów aplikantki poinformowały o znaczącym zmniejszeniu zaczerwienienia. Skóra w ciągu dnia jest mniej reaktywna i nie wymaga stosowania ciężkich, maskujących podkładów.

Dla kogo jest zabieg Rossatore?

Dla osób, których skóra jest płytko unaczyniona ze skłonnością do powstawania rumienia, skórą delikatną ze zmianami o charakterze chorobowym, nieregularnymi siateczkowymi przebarwieniami oraz widocznymi teleangiektazjami – rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi.

Jak wygląda zabieg Rossatore?

W pierwszym etapie zabiegu aplikowany jest oczyszczająco – wzmacniający peeling oparty na kwasie mlekowym i argininie. W niektórych przypadkach wykonywany jest także peeling kawitacyjny. Następnie przy użyciu kawitacji ultradźwiękowej wtłaczane jest w skórę żelowe  serum zawierający liofilizowane jagody cytryńca chińskiego oraz niacynamid. Trzecim etapem zabiegu jest nałożenie kremowo- kaolinitowej maski o działaniu wyciszającym i wzmacniającym barierę hydrolipidową. Po masce zwykle wykonywany jest masaż twarzy preparatem z kwasami Omega 3,6,9. Zakończenie zabiegu następuje poprzez zabezpieczenie skóry kremem rossatore z efektem blur. Możliwe delikatne i chwilowe uczucie pieczenia w trakcie działania peelingu. Później następuje intensywne wyciszenie skóry.

Ile zabiegów Rossatore należy wykonać?

W zależności od stanu skóry zalecamy 4-6 zabiegów w odstępach co 7-14 dni.

Jak długo utrzymują się efekty i ile kosztuje zabieg Rossatore?

Po wykonaniu pełnej serii efekty utrzymują się nawet 8 miesięcy. Zalecane są tzw. zabiegi przypominające co 2-3 miesiące, które przedłużają działanie serii zabiegowej. Zabieg jest całoroczny. Aktualne ceny zabiegu Rossatore poznasz tu: CENNIK.

Anti Rosacea

Preparaty z linii Anti Rosacea, stworzone specjalnie z myślą o skórze dotkniętej różowatością, są bogate w substancje aktywne o działaniu przeciwzapalnym i wzmacniającym ściany naczyń krwionośnych. Regularne stosowanie zabiegu Anti Rosacea może znacznie zmniejszyć intensywność zaczerwienień oraz częstotliwość i siłę nawrotów stanów zapalnych.

Składnikami aktywnymi w zabiegu są substancje:

 • Nadtlenek benzoilu
 • Pirokton olaminy
 • Bio-siarka
 • Azeloglicyna
 • Arnika
 • Brimondin

Dla kogo jest zabieg Anti Rosacea?

Zabieg jest idealny dla osób, które potrzebują znormalizowania aktywności gruczołów łojowych, ustabilizowania swobodnego przepływu krwi przez naczynia krwionośne. Zabieg Anti Rosacea stymuluje procesy gojenia. Następuje wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych oraz aktywne usuwanie grudek i stanów zapalnych.

Ile zabiegów Anti Rosacea należy wykonać?

W zależności od stanu skóry zalecamy 4-6 zabiegów w odstępach co 10-14 dni.

Jak długo utrzymują się efekty i jaka jest cena zabiegu Anti Rosacea?

Po wykonaniu pełnej serii efekty utrzymują się nawet 7-9 miesięcy. Zalecane są tzw. zabiegi przypominające co 2-3 miesiące, które przedłużają działanie serii zabiegowej. Zabieg jest całoroczny. Aktualne ceny zabiegu Rosacea poznasz tu: CENNIK

Azelaic Peel

Azelaic Peel firmy DermaQuest jest opracowany w oparciu o zaawansowaną formułę, która maksymalizuje działanie kwasu azelainowego. Ten wielofunkcyjny kwas nie tylko łagodzi objawy trądziku różowatego, ale także działa wybielająco na przebarwienia, co jest szczególnie przydatne w przypadku posłonecznych dyskoloracji czy przebarwień pozapalnych.

Zabieg wykorzystuje kwas azelainowy, który jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, antybakteryjnych oraz normalizujących procesy keratynizacji skóry. Dodatkowo, formuły DermaQuest mogą zawierać inne składniki, takie jak:

 • kwas salicylowy,
 • antyoksydanty,
 • ekstrakty roślinne, które wspomagają działanie peelingu i zapewniają dodatkowe korzyści dla skóry.

Dla kogo jest zabieg Azelaic?

Azelaic Peel jest przeznaczony dla osób cierpiących na różowatość skóry, trądzik pospolity, a także dla tych, którzy doświadczają hiperpigmentacji, stanów zapalnych skóry czy ogólnej poprawy tekstury skóry.

Ile zabiegów Azelaic należy wykonać?

Dla osiągnięcia maksymalnych efektów zaleca się wykonać 6 zabiegów co 7-10 dni.

Jak długo utrzymują się efekty i jaka jest cena zabiegu Azelaic?

Po wykonaniu pełnej serii efekty utrzymują się nawet 8-9 miesięcy. Zalecane są tzw. zabiegi przypominające co 2-3 miesiące, które przedłużają działanie serii zabiegowej. Zabieg jest całoroczny. Aktualne ceny zabiegu Azelaic poznasz tu: CENNIK

Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie