23 maja, 2024

Zabiegi wyszczuplające, które zdążysz wykonać jeszcze przed latem

Ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, ale twoje boczki i „poduszeczki” nad kolanami są wyjątkowo uparte i odporne na treningi? Zdążysz ich pozbyć się ich jeszcze przed latem! Dzięki serii zabiegów wyszczuplających twoja sylwetka będzie smuklejsza, a uporczywa tkanka tłuszczowa zacznie znikać. 

 

Boczki, oponka i poduszeczki nad kolanami – dlaczego tak trudno je zwalczyć?

 

Odkładanie się tłuszczu w newralgicznych miejscach ciała jest spowodowane złą dietą i brakiem ruchu. Wpływają na to również czynniki dziedziczne. Są osoby genetycznie predysponowane do magazynowania większych ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu czy nad kolanami. To właśnie w ich przypadku wymodelowanie sylwetki wyłącznie poprzez ćwiczenia połączone ze zdrową dietą może być szczególnie trudne.

 

Ponadto u kobiet występuje gynoidalna tendencja do odkładania tkanki tłuszczowej. Oznacza to, że gromadzi się ona zwłaszcza na dole brzucha, udach i na biodrach. Za taki stan rzeczy odpowiada rozmieszczenie receptorów α2-adrenergicznych hamujących rozpad tłuszczu. Dlatego u niektórych, mimo aktywnego, zdrowego trybu życia, oponka i poduszeczki nad kolanami mogą mieć się świetnie.

 

Aby szybko zaradzić problemowi „upartej” tkanki tłuszczowej, warto przemyśleć poddanie się jednemu z dwóch zabiegów – lipolizie lub TERMO. W szczególnie trudnych przypadkach lub gry zależy nam na czasie można także łączyć obie te procedury.

 

Plusy zabiegów modelujących sylwetkę:

  • wzrost pewności siebie
  • poprawa kondycji i wyglądu skóry
  • redukcja cellulitu i rozstępów
  • zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej
  • zmniejszenie obrzęków limfatycznych
 
Bądź pewna siebie na plaży nawet w najodważniejszym bikini!
 

Lipoliza 

 

Tkanka tłuszczowa może być oporna na ćwiczenia, ale nie ma szans z preparatami zawierającymi składniki wspomagającej jej rozpuszczanie.

 

To właśnie je wykorzystuje się podczas zabiegu lipolizy. Polega ona na ostrzykiwaniu newralgicznych partii ciała, na których odłożył się nadmiar tkanki tłuszczowej, koktajlem składników aktywnych. W jego skład wchodzą m.in. fosfatydylocholina, deoksycholat, L-karnityna lub krzemionka organiczna. Pomagają one rozpuścić trójglicerydy uwięzione w komórkach tłuszczowych. Skutkiem tego jest apoteoza, czyli śmierć komórkowa. Następnie martwe komórki trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane, a zaraz potem zostają wydalone z organizmu. 

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest przeznaczony dla osób chcących pozbyć się niewielkich ilości tkanki tłuszczowej, które im przeszkadza lub zaburza proporcje ich sylwetki. Po jego wykonaniu można spodziewać się:

  • redukcji miejscowych złogów tłuszczu,
  • wymodelowania sylwetki, poprawy proporcji ciała.

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud, pośladków czy brzucha potrzebna jest seria zabiegów. Ich liczbę zawsze ustala zabiegowiec – biorąc pod uwagę potrzeby i specyfikę sylwetki konkretnego klienta

 

Wysmuklij sylwetkę przed latem!

TERMO 

 

Redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowaniu sylwetki sprzyjają zarówno ciepło, jak i składniki aktywne znajdujące się w specjalnych preparatach. Fakt ten wykorzystuje się podczas przeprowadzania zabiegu TERMO.

 

Zaczyna się on od wykonania peelingu wspomagającego lepsze krążenie limfy. Zaraz potem na skórę – w miejscach, z których pacjent chce pozbyć się tłuszczu – nakłada się preparaty ze składnikami wspomagającymi przyspieszenie metabolizmu. Następnie, by podnieść temperaturę ciała, stosuje się maskę termiczną. Na końcu nogi czy brzuch poddawane zabiegowi owija się folią, aby składniki aktywne preparatów mogły przeniknąć w głąb skóry, wspomagając spalanie tkanki tłuszczowej.

 

Zabieg TERMO to koło ratunkowe, jeżeli chcesz wymodelować sylwetkę na miesiąc czy dwa tygodnie przed urlopem. Można go wykonywać nawet dwa razy w tygodniu, czego efektem może być zmniejszenie obwodu nóg czy brzucha nawet o kilka centymetrów. Ponadto „skutkiem ubocznym” może być redukcja cellulitu oraz wygładzenie i uelastycznienie skóry.

 

Wakacje za pasem, a ciebie frustruje oponka i boczki, które nie chcą znikać mimo intensywnych ćwiczeń? Pokonaj je, poddając się wyżej wymienionym zabiegom. Składniki tworzące formuły wykorzystywanych podczas ich przeprowadzania są bezlitosne dla złogów tkanki tłuszczowej. Niektóre z nich wspierają metabolizm, a inne rozpuszczają tłuszcz, by organizm mógł szybko się go pozbyć.

 
Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie