Terapia skojarzona nazywana także terapią kombinowaną, to najbardziej indywidualne i spersonalizowane procedury. Pomagają uporać się z uporczywymi problemami skórnymi, które nie reagują na konwencjonalne zabiegi.
 Terapia skojarzona to połączenie kilku technik zabiegowych w jeden zabieg, o bardzo dużej efektywności i mocy. Dzięki takiemu podejściu stymulujemy skórę do samonaprawy na najwyższym poziomie. Jest to doskonałe rozwiązanie na płytkie zmarszczki, blizny (zwłaszcza te starsze), zmarszczki statyczne, utrwalone przebarwienia, powiększone pory, rozstępy czy nawet blizny zanikowe. Zabiegi terapii skojarzonych aktywują w skórze kaskadę procesów regeneracyjnych dzięki czemu uzyskujemy spektakularne efekty.
Terapia skojarzona, jak można się domyślić po samej nazwie, polegają na połączeniu kilku różnych metod leczenia w jeden zintegrowany zabieg. Ta synergia różnorodnych technik pozwala na osiągnięcie efektów o znacznie większej mocy, niż gdyby te metody były stosowane osobno. Aby skutecznie łączyć różne terapie i osiągnąć optymalne wyniki, specjalista musi posiadać rozległą wiedzę na temat każdego z tych zabiegów, jak również doświadczenie w ich stosowaniu. Decydując się na zabieg w naszej klinice w Krakowie masz pewność, że oddajesz swoją skórę w profesjonalne ręce.
 Wybór konkretnych metod i ich kombinacje zależy od problemu, jaki ma być leczony. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i charakterystyki jego skóry, specjaliści mogą sięgać po takie narzędzia jak dermapen, który służy do mikronakłuwania skóry, mikropunktura, która również działa na zasadzie nakłuć, lecz w inny sposób, czy peelingi kwasowe, które pomagają w regeneracji naskórka. Istnieją również bardziej zaawansowane technologie jak Gen Factor czy EstGen, które działają na poziomie komórkowym, poprawiając kondycję skóry i stymulując jej naturalne procesy odnowy. Wszystkie te metody, odpowiednio skojarzone, mogą przynieść pacjentowi wymierne korzyści i poprawić jakość jego skóry.
Wskazania
Terapia skojarzona w zależności od doboru zabiegów w kombinacji może być wykorzystana w celu poprawy wielu problemów skórnych.
 Zabieg polecany jest zarówno osobom młodym, jak i skórze dojrzałej. Indywidualne podejście do każdego pacjenta gwarantuje, że terapie te są dostosowane do konkretnej kondycji i potrzeb skóry, przynosząc optymalne efekty.
Typowe wskazania do wykonania serii zabiegów terapii skojarzonej to:
 Dla osiągnięcia optymalnych efektów zalecane jest zwykle 4-6 zabiegów w równych odstępach co 2-4 tygodnie. Ostateczną ilość niezbędnych zabiegów określa specjalista podczas konsultacji.
Efekty
Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Efekty zauważane są stopniowo, aczkolwiek zwykle już po jednym zabiegu pacjenci zauważają znaczne obkurczenie porów skóry, zwiększenie napięcia, poprawę kolorytu oraz spłycenie blizny (zwłaszcza w przypadku terapii skojarzonej połączonej z mikropunkturą).
Najbardziej zauważalne efekty terapii skojarzonych to:
 Przebieg zabiegu
Zabieg terapii skojarzonej rozpoczyna się zawsze dokładnym demakijażem przy pomocy delikatnego środka myjącego. Kolejnym etapem jest przygotowanie skóry i dezynfekcja. Następnie następuje sam zabieg, który wygląda różnie w zależności od tego, jakiego typu procedury połączone są w naszej terapii. Po zakończeniu zabiegu najczęściej (choć nie zawsze) nakładana jest maska wyciszająca skórę.
Czas trwania zabiegu
40 min.
Znieczulenie
Nie
Ilość zabiegów
4-6
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu terapii skojarzonej zaczerwienienie skóry może utrzymywać się przez około 1-2 dni. Możliwe jest także lekkie złuszczanie skóry. Bezpośrednio po zabiegu bardzo ważne jest zrezygnowanie z makijażu (minimum24-48 godzin) oraz duża higiena i czysta pielęgnacja. Przy niektórych rodzajach terapii skojarzonych otrzymuje się też specjalne preparaty, które bezwzględnie należy stosować w domu, zgodnie z zaleceniami. Przez około dwa tygodnie zaleca się unikania promieniowania UV. Na dwa tygodnie należy zrezygnować także z sauny, solarium oraz basenów.
Przeciwwskazania
Sprawdź jeszcze