1 lutego, 2021

Sunekos 200 i sunekos 1200

Nowoczesna linia stymulatorów tkankowych Sunekos 200 i Sunekos 1200 to nowy system stymulatorów tkankowych.

Upływający czas negatywnie wpływa na kondycję skóry. Po 25 roku życia włókna kolagenowe stają się coraz słabsze, rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu. Skóra traci swą elastyczność, jest cieńsza, wiotka, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki, bruzdy, wgłębienia.

W skład gamy produktów marki wchodzą dwie linie: Sunekos 200 (idealny pod oczy oraz przy mniejszych zmarszczkach) oraz Sunekos 1200 (o działaniu antyoksydacyjnym w przypadku głębokich zmarszczek i uszkodzonej skóry, działa jak „rusztowanie”). Obie linie zostały wyprodukowane przez Professional Dietetics, włoską firmę farmaceutyczną, zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i posiadają międzynarodowy patent. Możliwe obszary iniekcji to: twarz, szyja, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzna strona ud i obszar pod kolanami.

Sunekos Body

Linia została wzbogacona o preparat Sunekos Body. Preparat zawiera niskiej gęstości kwas hialuronowy oraz opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów odpowiednio dopasowanych do potrzeb skóry ciała (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-leucyna, L-alanina, L-walina). Ta unikalna kompozycja wpływa na regenerację macierzy pozakomórkowej w celu przeciwdziałania zwiotczeniu skóry oraz rozstępów

Jak działa Sunekos?

Preparaty to unikalne, połączenie kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos®. Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, lizyna, leucyna. Walina i alanina umożliwiają natomiast wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku kosmetologii estetycznej.

Gdzie można podać preparat?

Sunekos® wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia Sunekos 1200 zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać również szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod kolanami. Sunekos®200 ze względu na jego wysoką czystość i delikatność możemy go zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki, które są wyjątkowo problematyczną w leczeniu okolicą, w celu likwidowania cieni pod oczami. Preparat Sunekos Body można zastosować na ramiona, okolicę kolan, brzuch, uda.

Dla osób w jakim wieku jest Sunekos?

Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego u osób do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje zabiegowiec podczas indywidualnej konsultacji. Istnieją 2 linie produktu: Sunekos® 200 (dla nieco młodszych osób z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos® 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone. Preparat Sunekos Body polecany jest dla osób powyżej 25 roku życia.

Jakie są przeciwwskazania?

Ciąża, karmienie piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

Czy zabieg boli?

Zabieg nie jest bolesny, ale jeśli pacjent jest bardzo wrażliwy na nakłuwanie, można użyć kremu znieczulającego (15 – 20 minut przed rozpoczęciem zabiegu).

Czy jest bezpieczny?

Tak, to bardzo bezpieczny zabieg, wolny od powikłań.

Jak szybko widać efekty po Sunekos?

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać. Pierwsze rezultaty widoczne są po około 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy do nawet 16 miesiecy.

Ile zabiegów należy wykonać w serii?

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości (np. policzków) na początku, w celu zapewnienia „rusztowania”, podaje się Sunekos® 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos®200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni. Terapia Sunekos® obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość dobiera indywidualnie zabiegowiec, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry.

Jak długo trwa rekonwalescencja?

Zabieg nie pozostawia żadnych trwałych śladów na skórze. Sporadycznie w miejscu wkłucia może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie czy swędzenie, które powinny ustąpić po 1-3 dniach.

Sunekos 200 Efekty

Synekos 1200 Efekty

Najnowsze aktualnosci
Zobacz wszystkie